На Запоріжжі під час рейду зловили бракон’єрів, котрі проводили незаконний вилов риби у заповідній зоні (Фото)

фото: Суспільне. Запоріжжя
фото: Суспільне. Запоріжжя

Заборона рибної ловлі на зимувальних ямах у водоймах діє з першого листопада минулого року й триватиме до початку весняно-літньої нерестової кампанії. Про це знають усі риболови. Але порушників, котрі займаються незаконним виловом риби, це не зупиняє.

Сьогодні поліцейські провели  спільний рейд із представниками держекоінспекції, рибоохороної служби та працівники національного заповідника «Хортиця» у північній частині острова що на Запоріжжі.

Через теплу зиму на водоймах області та узбережжі острова Хортиця активізувались бракон’єри. Тому природоохоронні служби вирішили об’єднати зусилля у боротьбі з незаконним ловом риби та провести рейд з виявлення правопорушників.

У полудень почалося обстеження прибережної території острова поблизу арочного мосту, інформує Суспільне. Запоріжжя.

Ця ділянка – від греблі Дніпрогесу й до Лисої Гори – вважається місцем найбільшого скупчення зимувальних ям. На суші патрулювали екоінспектори та поліцейські, у водній акваторії – рибоохорона. Побачивши патруль, порушники поспішно полишали місця риболовлі. А затримані заявляли: не знали, що Хортиця – заповідник.

фото: Суспільне. Запоріжжя
фото: Суспільне. Запоріжжя

Працівники заповідника роз’яснювали затриманим правила поведінки на Хортиці.

Поліцейські вилучали знаряддя лову.

Тут же працівники державної екологічної інспекції складали адміністративні протоколи за фактом порушення природоохоронного законодавства. Далі, разом із рибоохоронцями, журналісти Суспільного Запоріжжя взяли участь у патрулюванні водної акваторії в районі арочного мосту. Тут, на місцях, уподобаних рибалками, інспектори виявили велику купу сміття, котре складали у заздалегідь приготовлені мішки. Далі вирушили до шлюзової зони Дніпрогесу, де раніше неодноразово вилучали сітки. Цього разу заборонених знарядь у воді не виявили, проте на березі серед бруду знайшли кинуті пошкоджені сітки. Поруч з ними розташовувалось місце ночівлі бракон’єрів

У результаті рейду працівниками держекоінспекції було складено 8 адміністративних протоколів, котрі передадуть до суду. У порушників вилучено незначну кількість плотви. Розмір штрафів за незаконний вилов риби встановлюється в залежності від значущості заподіяної державі шкоди.