На Закарпатті діє єдиний в Україні реабілітаційний цент для ведмедів

фото: сайт Мінеколгії і природних ресурсів
фото: сайт Мінеколгії і природних ресурсів

Єдиний в Україні і Європі реабілітаційний центр для ведмедів діє на території Національного природного парку Синевир, недалеко від села Колочава, повідомляється на сайті Мінекології і природних ресурсів. 

Тут утримують і доглядають клешоногих, які потерпіли від людської жорстокості. Сьогодні всі бажаючі мають можливість спостерігати за купанням звірів у водоймі чи їх захоплюючими іграми. Зараз у центрі перебуває вже шість косолапих. Готують умови для перевезення ще десятків.

Місце для потерпілих ведмедів підібрали найкраще. На 12 гектарах змішаного лісу з гірським річками та водопадами. Спочатку ведмеді живуть у вольєрах, а після лікування їх відпускають в облаштоване природне середовище. Для тих ведмедиків, хто не захоче сам собі побудувати житло, в реабілітаційному центрі вирили двадцять вісім барлогів. Зверху «житло» накрили дерев’яними колодами, а на долівку настелили сухого листя та сіна.

Їдять ведмеді по 18 кілограмів різних каш і овочів, часом отримують трохи відварного м’яса. Ведмежий десерт - червона риба.

фото: сайт Мінекології і природних ресурсів
фото: сайт Мінекології і природних ресурсів

Реабілітаційний вже став домівкою для шести косолапих. Живуть тут молода світло - палева ведмедиця з Харкова, яку прозвали Бубочка, бурий Потап, десятирічний Беня з Козятина, ведмедиця Ірина з Хмельниччини, ведмедиця Роза та найбільший за розмірами Дюрій із Ясіня, який важить понад 300 кг.