На Януковича надії мало, тому Євромайдан у Тернополі звернувся до Євросоюзу (Текст звернення)

КIMG_9310-nрім звернення до Президента України з вимогою підписати Угоду про асоціацію України та ЄС ще на саміті в Вільнюсі, Тернопільська міська рада на позачерговій євроінтеграційній сесії, що відбулась сьогодні на Театральному майдані Тернополя, звернулась і до лідерів країн Євросоюзу.

Їм Тернопільська міськрада пояснила, що Європа цілком може не підписувати Угоду з Україною, та застерегла: “Але тоді потрібно назвати речі своїми іменами – Європа в такому разі дозволить довершити повномасштабну політичну, економічну, культурну, інформаційну окупацію України Російською Федерацією”.

А ще попросила: “Просимо вас підписати угоду про асоціацію в Вільнюсі та максимально сприяти швидкій європейській інтеграції України після цього кроку. Разом з Україною Європа буде іншою”.

Міський голова Тернополя Сергій Надал зачитує текст звернення на позачерговій євроінтеграційній сесії Тернопільської міськради
Міський голова Тернополя Сергій Надал зачитує текст звернення на позачерговій євроінтеграційній сесії Тернопільської міськради

Подаємо текст звернення, прийнятого Тернопільською міськрадою і розміщеного на її сайті, повністю:

Шановні лідери країн Європейського Союзу!

Через кілька днів почнеться Самміт Східного партнерства у Вільнюсі. Попередньо заплановане підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Зважаючи на доленосний і історичний характер даного рішення, на останньому його етапі стались події, які ви можете розцінити як намагання зірвати підписання угоди українською стороною. У зв’язку з цим звертаємось до вас з наступним поясненням, застереженням і проханням.

Що ми хочемо пояснити? Підписання угоди про асоціацію – це важливе геополітичне рішення, яке багато змінює в архітектурі сучасної Європи та світу. Противники цього кроку України задіяли всі можливі і неможливі механізми. Противники європейського вибору України діють методами шантажу, економічного і політичного тиску, розгорнули інформаційну та економічну війну проти України. Головний противник євроінтеграції України це Російська Федерація.

Читайте також. До чого закликав Януковича Євромайдан у Тернополі (Текст звернення)

Від чого ми хочемо застерегти? Європа може прийняти рішення про непідписання угоди про асоціацію України з ЄС. Європа може повернутись до України спиною, знайшовши дипломатичне і виважене пояснення того, що Україна має і надалі залишатись в орбіті впливу Російської Федерації. Але тоді потрібно назвати речі своїми іменами – Європа в такому разі дозволить довершити повномасштабну політичну, економічну, культурну, інформаційну окупацію України Російською Федерацією.

Читайте також. Євромайдан у Тернополі вимагає підписання Асоціації у Вільнюсі (Фото)

Тому ми звертаємось з проханням до лідерів країн Європейського Союзу. Просимо вас підписати угоду про асоціацію в Вільнюсі та максимально сприяти швидкій європейській інтеграції України після цього кроку. Разом з Україною Європа буде іншою. Вона стане цілісним простором, що об’єднає багато в чому різні, але ціннісно близькі країни. Європа стане простором демократії та миру, який доповнить тисячолітня українська культура.

Прийнято на позачерговій сороковій сесії Тернопільської міської ради 24 листопада 2013 року.

Звернення одностайно підтримали не тільки депутати міськради, а й увесь Євромайдан у Тернополі
Звернення одностайно підтримали не тільки депутати міськради, а й увесь Євромайдан у Тернополі