На виставках у Тернополі – унікальні документи, спогади очевидців, птахи і звірята

vlcsnДокументальна виставка, присвячена 85-річчю з часу створення Організації Українських націоналістів, діятиме в державному архіві Тернопільської області до кінця лютого.

Відкрили експозицію з нагоди відзначення в області ювілею організації. На виставці представлені документи, світлини, спогади очевидців, друковані матеріали, які показують зародження та боротьбу ОУН на теренах області. Презентуючи виставку, голова облради Василь Хомінець сказав, що активна діяльність ОУН наближала Україну до здобуття незалежності.

Читайте також. Тернополянам на численні прохання подарують кантату “Карміна Бурана”

– Цей тиждень проходитиме в області під егідою 85-річчя Організації Українських Націоналістів, – наголосив очільник області. – Це не була політична партія, це була політична формація. Саме завдяки ОУН українці зберегли свою ідентичність, крок за кроком наближаючи державу до проголошення незалежності у 1991 році. Адже головним гаслом націоналістів було «За українську самостійну соборну державу!»

В умовах, коли не було своєї власної країни, ОУН взяла на себе ті функції, які б мала виконувати держава. Ця організація не дала пропасти Україні, змушуючи держави рахуватися з українським рухом, додає він.

Читайте також. “Двері облради відкриті для кожного жителя Тернопільщини”, – голова облради Василь Хомінець (Відео, Фото)

Оунівці воювали проти тих, хто поневолював українські землі – совєтських, польських, мадярських та німецьких загарбників, – продовжує пан Хомінець. – Десятки тисяч жителів області вливалися у ряди організації, щоб долучатися до борні – Дмитро Клячківський (Клим Савур), Ярослав та Ярослава Стецьки і ще багато знаних і незнаних героїв. ОУН під червоно-чорним прапором боролася за синьо-жовтий прапор української державності. Боротьба триває, і яскравим прикладом цього є останні події, які відбуваються в країні. Тож особливо актуальним стає ще одне завдання, яке ставили перед собою націоналісти: наповнити Україну українським змістом!

Виставки, які можна оглянути у Тернополі:

«Польський джазовий плакат», з колекції Кшиштофа Дидо, галерея “Бункермуз”

«Витинанки голлівудських знаменитостей», автор – Олександр Дмітрух, арт-клуб “Коза”

Твори Ярослава Омеляна,  обласна бібліотека для молоді

«Джунглі –парк», більше 100 видів тварин, ТРЦ “Ювілейний”

«Живопис та реставрації», автор – Вікторія Демків, художній музей

«Виставка конкурс художників-аматорів», на здобуття премії Ярослави Музики, художній музей

Іоанн Пінзель, шедеври відомого скульптора, краєзнавчий музей, постійна виставка

Документальна виставка, присвячена 25-річчю створення Тернопільської філії Української Гельсінської спілки, краєзнавчий музей