На вільне робоче місце на Тернопіллі у 2014-му претендували 8 безробітних (Фото)

P2180003-nНарада за участі керівного складу обласного та базових центрів зайнятості відбулася у конференц-залі Будинку праці, що у Тернополі.

Під час зібрання підбили підсумки діяльності Тернопільської обласної служби зайнятості за 2014 рік та обговорили завдання на найближчу перспективу.

Читайте також. Тернопілля: за тиждень виявили 63 «нелегали» — ці люди отримували зарплати «у конвертах»

Перший заступник директора ОЦЗ Олександра Островська зазначила, що за оперативними даними за 2014 рік більше 6,5 тисячі роботодавців поінформували обласну службу зайнятості про наявність 37219 вільних робочих місць і вакантних посад. На одне вільне робоче місце в середньому в області претендували 8 безробітних. Збільшилась частка вакансій із заробітною платою вище мінімального розміру на 9,6 відсотка й становить 87,5%.

Найбільший попит в області мали робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин, кваліфіковані робітники з інструментом, професіонали, працівники сфери торгівлі та послуг.

Читайте також. Підгайці: як безробітні, які планують відкрити бізнес, вчилися визначати бізнес-ідею

За сприяння місцевих центрів зайнятості цьогоріч працевлаштували більше 25,2 тисячі осіб. З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 405 безробітних, у тому числі 36 молодих осіб – на перше робоче місце. Отримали одноразову допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності 473 безробітних.

– Особливу увагу обласна служба зайнятості приділяє пошуку роботи громадянам, які прибувають на Тернопілля з Криму, Луганської та Донецької областей. Так, станом на 26 грудня 90 переселенців вдалося працевлаштувати, зокрема: 23 кримчан, 43 мешканців Донеччини та 24 луганчан, – додала Олександра Островська. – Ще 90 осіб перебувають у статусі безробітного, і їм шукають підходящі вакансії, а також надають весь спектр адресних соціальних послуг, що передбачені законодавством про зайнятість, це – і охоплення профнавчанням, і участь у громадських роботах тощо.

Читайте також. На Тернопіллі в учнів активно формують інтерес до робітничих професій (Фото)

Перший заступник директора обласного центру зайнятості наголосила, що при реєстрації осіб з Криму та зони проведення АТО необхідно чітко дотримуватися законодавства та рекомендацій, які надавалися у листах ДЦЗ, положень постанови Кабміну «Про внесення змін до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» від 27 серпня 2014 року №403. Кожна особа повинна бути на особистому контролі в керівництва БЦЗ.

– Слід підтримувати взаємодію з місцевими міжвідомчими координаційними штабами щодо виявлення потреб у працевлаштуванні вимушено переміщених осіб, надання їм індивідуальних послуг, зокрема, шляхом організації для них особистих зустрічей з роботодавцями, – каже вона.

Читайте також. Бучач: школярів навчили користуватися апаратним комплексом самостійного пошуку вакансій (Фото)

Під час наради мова йшла й про основні положення законодавства про засади запобігання і протидії корупції, адресність надання соціальних послуг неповнолітнім.

Директор обласного центру зайнятості Петро Химейчук висловив слова вдячності керівникам базових центрів зайнятості, особливо тим, які досягли кращих результатів, побажав успіхів, натхнення і завзяття у роботі.

Софія Левицька