На віче у Тернополі хвилиною мовчання пом’янули загиблих у Києві (Відео, Фото)

P1220008-nХвилиною мовчання на віче у Тернополі пом’янули чотирьох мітингувальників, убитих уночі та вранці 22 січня на Майдані у Києві невідомим снайпером.

Також читайте. Майдан у Тернополі стає безстроковим. Людей просять їхати на Київ (Відео, Фото)

До речі, під час віче деякі жінки плакали, а чоловіків, які збираються їхати до Києва, координатори тернопільського Майдану просили брати із собою всі законні засоби захисту та оборони. Головний “месидж” зібрання – загальна мобілізація. Аби на Майдані у столиці вже увечері був мільйон українців. Тоді, мовляв, влада вже нічого не вдіє.

Після цього на мітингу виступали кілька спікерів. Окрім керівника Штабу національного спротиву Тернополя Володимира Стаюри, слово брали представники від інших партій, у тому числі «УДАРу» та ВО «Батьківщина». Саме екс-голова облради Михайло Миколенко закликав усіх, хто прийшов на Майдан, згадати тих, хто загинув під час сутичок на вул. Грушевського, хвилиною мовчання. Після цього пан Миколенко зачитав офіційну заяву свого партійного осередку (див. відео!).

Цей документ прийняли на розширеному засіданні бюро Тернопільської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» за участі голів районних і Тернопільської міської партійних організацій 20 січня 2014 р. Текст заяви підписав голова ТОО ВО «Батьківщина» Василь Деревляний.

- Мої діти вже два місяці стоять на Майдані у Києві, - каже пан Миколенко. – У мене так склалися обставини, що дружина отримала вже третій інсульт. Тож я мушу бути біля неї. Але сьогодні вона сказала: «Їдь, ти мусиш бути там!». Це сказала жінка, яка 10 років провела у Сибіру, куди виселили її родину…

Подаємо повний текст заяви.

«Шановні однопартійці та жителі області!

Усі роки після приходу до влади, режим Януковича грабував та продовжує розграбовувати Україну. Весь цей час він обманював народ в обранні шляху на Європейську інтеграцію України. Натомість В.Янукович, нехтуючи прагненнями українського народу,  обрав шлях вступу у нову російську імперію. Чим викликав хвилю мирних протестів по всій державі.

30 листопада влада потопила в крові мирний студентський протест, який проходив на майдані Незалежності в місті Києві, та 1 грудня організувала провокацію, наслідком якої стало цинічне побиття мирних протестувальників та журналістів на вулиці Банковій. Владний режим зневажає мирні акції протесту українського народу, нехтуючи вимогами проголошеними на Майдані, продовжує нагнітати напружену ситуацію, як на вулиці Грушевського в місті Києві, так і в державі.

Після прийняття 16 січня 2014 року антиконституційних законів, в Україні легалізована на законодавчому рівні диктатура режиму Януковича.

Виходячи з вище наведеного Тернопільська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» підтримує дії патріотично-налаштованих українців та:

  1. Закликає створювати на місцях загони самооборони, з метою захисту громадян від свавілля виконавчої влади, міліції, прокуратури та судів, захисту підприємців від поборів представників влади та податківців, захисту студентів, вчителів та викладачів від свавілля «табачників».
  2. Звертається до керівників опозиційних фракцій у Верховній Раді України виконати резолюцію, проголосовану на віче в місті Києві, та зроботи все по звільненню з ув’язнення, лідера української опозиції – Юлії Тимошенко.
  3. Звертається до усіх свідомих тернополян не допустити виїзду бійців підрозділу внутрішніх військ, який дислокується в Тернополі та тернопільського загону «Беркуту» в місто Київ для участі в силовому розгоні Майдану.
  4. Попереджає керівників силових структур області та органів влади про їх неминучу відповідальність за свавілля та організацію репресій проти жителів області,  підтримку діючого владного режиму, який продовжує розграбовувати державу, за порушення Конституції і Законів України.
  5. Звертається до профспілкових організацій області про підтримку загальнонаціонального страйку.
  6. Підтримує, якомога швидше, проведення в місті Києві Всеукраїнських зборів депутатів місцевих рад усіх рівнів та закликає представників депутатського корпусу Тернопільщини взяти саму активну участь у цих зборах.
  7. Вимагає каяття від тих, чий продажний голос на виборах та віддане прислуговування режиму ведуть до нищення України, інакше їх чекає осуд та  зневага громади.
  8. Засуджує дії cуддів Тернопільського адміністративного суду, які скасувавши рішення районних, міських, селищних та сільських рад, поглумилися над місцевим самоврядуванням. Після перемоги демократичних сил будемо добиватися люстрації всіх cуддів та вимагатимемо відповідальності за прийняття неправомірних рішень, які суперечать Конституції України та порушують права і свободи громадян.
  9. Засуджує спроби влади провадити репресії проти Української греко-католицької церкви. Підтримує церкви усіх конфесій, які разом з народом відстоюють право на життя у вільній демократичній Українській державі.

За нами правда і ми переможемо!»