На віче біля Бандери у Тернополі зібралися сотні людей (Фото)

P1010068-nСмолоскипною ходою та урочистою академією відзначили 105-ту річницю з дня народження лідера Організації українських націоналістів (ОУН), Героя України Степана Бандери 1 січня у Тернополі.

Згодом, попри неприємну, сиру погоду і вітер, що дув з Тернопільського ставу, відбулося і велелюдне віче біля самітника Степанові Бандері.

Читайте також. У Тернополі пам’ять Бандери вшанували урочистою академією (Фото, Відео)

 

Нагадаємо, колона тернополян рушила із майдану Мистецтв і пройшла центральними вулицями міста до Театрального майдану. Учасники ходи попереду несли портрет Степана Бандери, кількаметровий прапор України та 25 червоно-чорних стягів. Їх несли згорнутими, на кожному були розміщені таблички з назвами всіх обласних центрів. На Театральному майдані священики освятили червоно-чорні прапори.

- Тернопіль здавна був твердинею українського духу, звідси розпочиналося відновлення української держави, - каже заступник міського голови Леонід Бицюра. – Тому дуже символічно, що сьогодні у центрі міста освятили червоно-чорні пропори. Освячені знамена передадуть в усі обласні центри України та у столицю Криму. Переконаний: ці революційні стяги, під якими воювали наші предки, об’єднають всіх українців навколо національної ідеї,утвердження національних цінностей, додаватимуть сили і наснаги у справедливій боротьбі проти антиукраїнського режиму».

До пам’ятника Степанові Бандері того дня поклали чимало квітів.