На в’їздах в область і в районах розмістять 50 постерів “Тернопільщина туристична” (Відео, Фото)

newlogo2011Тернопілля вже має туристичний паспорт, але черга – за каталогом. Тобто слід зібрати і систематизувати всю інформацію про потенціал туристичної сфери у нашому краї.

Натомість сайт “Тернопільщина туристична” має стати туристичним порталом області. У такий спосіб, за словами заступника директора департаменту – начальника управління розвитку туристичної інфраструктури, департаменту розвитку інфраструктури транспорту та туризму ОДА Назара Яворського, реалізують «Програма розвитку туризму в Тернопільській області на 2013-2015 роки».  Усе – з метою підтримки конкурентоспроможності туристично-рекреаційної сфери області.

Читайте також. День туризму на Тернопіллі почали святкувати… прибиранням в Язловецькому замку (Відео, Фото)

– Департамент розвитку інфраструктури транспорту та туризму ОДА організовує різні заходи з метою покращення роботи туристичної галузі краю, – каже Назар Яворський. – Зокрема, провели ознайомчий семінар для готельного бізнесу Тернопільщини за участі ТОВ «Прем’єр Інтернешнл», найбільшого готельного оператора України. Відбулася нарада “Про організацію туристсько-екскурсійної комерційної діяльності на території НПП “Дністровський каньйон”, а також круглий  стіл – “Гастрономічний туризм Тернопільської області: реалії та перспективи” на базі ТНЕУ.

Окрім того, вже провели спільну нараду з обласним відділенням фонду соціального захисту інвалідів, на якій обговорювали питання адаптації туристичних об’єктів для відвідання туристами з обмеженими фізичними можливостями. За сприяння департаменту відбувся й Міжнародний  науково-пізнавальний семінар «Сучасні основи сталого менеджменту організації туризму в національних природних парках» на базі НПП «Кременецькі гори».

Також в області триває робота щодо просування туристичного продукту області. Зокрема, вже готові 50 постерів «Тернопільщина туристична» для встановлення на в’їздах в область та на території районів.

– У вересні цього року ми презентували туристичний паспорт Тернопільської області,  підготовлений у рамках проведення широкого маркетингового дослідження стану та перспектив розвитку туризму в області, – зазначив Назар Яворський. – Результатом масштабної роботи, яку проводили вперше, є систематизація інформації про туристичні ресурси краю, генерація ідей та формування проектів щодо залучення інвестицій у туристичну індустрію області – розробка пропозицій щодо інфраструктурного розвитку туристичної галузі у районах.

Читайте також. Із кращих фото пам’яток Тернопілля сформують виставку “Пам’ятки рідного краю”

Зате стосовно замків у нинішнього керівництва краю – власна думка. Чиновники вважають, що на ці об’єкти не варто робити надто великої ставки, адже збережених замків у нас – одиниці.

– Говорять, що Тернопільщина унікальна замками, але це – велике перебільшення, – наголошує заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра. – У нас багато руїн і кілька замків в нормальному стані. Будь-який італієць чи француз скаже, що у нас немає замків. І він буде правий, бо в них кожному містечку – замок в ідеальному стані. У нас немає об’єктів ЮНЕСКО, замки – в критичному стані. Орієнтувати туристів на замки – це величезний ризик, бо збережених об’єктів – одиниці. Це Кременець, Теребовля, Вишнівець, Збараж – ось і усе.

Принагідно чиновник згадав палац графа Бадені, який нині спішно рятують, щоб взагалі не втратити. Мовляв, кілька років тому був інвестор, готовий вкласти в пам’ятку 2-3 млн дол., але йому об’єкт приватизувати не дозволили. Тепер планують бодай законсервувати палац, аби він не розсипався за зиму. На ці роботи треба 1 млн грн. На повну реставрацію – кілька мільйонів.

– Стосовно фестивального туризму – є гарні напрацювання, – зазначив Назар Яворський. – Цього року мало їх відбулося через відомі події в державі, але цей напрямок має право на життя. Єдине, якщо говорити про хороший рівень промоції, то треба до кінця року мати чіткий графік фестивалів на наступний.

Також за словами пана Яворського, в області планують розширювати мережу туристично-інформаційних центрів, яких наразі є лише чотири.

– Туристично-інформаційних центрів має бути більше, адже будь-який іноземний турист шукає інформацію в таких центрах: що йому варто відвідати, як дістатися до туристичних родзинок,  – додає він. – Крім того, закликаємо користуватися сайтом управління розвитку туристичної інфраструктури ternotour.com.ua.

Цей ресурс, за задумом, має стати не просто сайтом управління, а туристичним порталом області, де буде зібрана вся інформація, щоб будь-хто з усіх куточків світу міг зайти і знайти корисну інформацію, аби зацікавитися і відвідати нашу область.

Софія Левицька