“Кричуще порушення”: у Чечні побили українського дипломата

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з нападом на українського консула у російському місті Грозний, де дипломат перебував у службовому відрядженні для участі у судовому процесі у справі незаконно утримуваних в РФ громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

У заяві МЗС наголошується, що напад на особу з дипломатичним імунітетом, є “кричущим порушенням всіх міжнародно-правових актів і свідчить про неготовність російської сторони гарантувати безпеку перебування на її території іноземних дипломатів”.

Читайте також: Союз Путіна і Кадирова як загроза національній безпеці — доповідь російського опозиціонера Іллі Яшина (Відео, Текст)

“Створювані російською владою перешкоди родичам, захисникам і свідкам, насильство та залякування усіх, хто вголос говорить про політичні переслідування українців в Росії, розцінюємо як намагання Кремля не допустити об’єктивного висвітлення судового фарсу у справі Карпюка, Клиха та інших українців, які стали політичними в’язнями”, – йдеться у заяві українського міністерства.

В українському МЗС також вимагають від російської сторони розслідувати інцидент та притягнути винних до відповідальності.

Читайте також: Побратиму Яроша дали 25 років колонії суворого режиму в Чечні

Нагадаємо, 16 березня в Росії в чеченській столиці Грозному невідомі скоїли напад на голову правозахисної організації Комітет із протидії тортурам Ігоря Каляпіна.

Згодом міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що під час нападу на Каляпіна постраждав також і український консул.