На титано-магнієвому комбінаті у Запоріжжі стався викид хімічного елемента. Що відомо?

фото: Суспільне Запоріжжя

 Офіційний сайт підприємства повідомив, що небезпеки для навколишнього середовища внаслідок викиду хімічного елемента на Запорізькому титаномагнієвому комбінаті, що стався 8 серпня, наразі немає.

Про це пише Суспільне Запоріжжя.

Викид стався у цеху виробництва титанового шлаку та тетрахлориду титану. Внаслідок цього постраждали троє пічових з перероблення титановмістних та рідкоземельних матеріалів 1969, 1970 та 1981 років народження.

За свідченням учасників події – бригада №5, яка складається із 8 робітників та майстра, за завданням майстра виконувала заміну запірної арматури на напірній лінії насосу зрошення шахти орошуючого скруберу №1. Приблизно о 00:50 був відключений насос за заявкою і о 01.00 група з трьох пічових приступила до заміни вентиля. При розболчуванні фланційового з’єднання стався локальний викид пульпи тетрахлориду титану. Бригада за командою майстра аварійно покинула місце події. Працівникам, які опинилися у зоні викиду, надано медичну допомогу у повному обсязі. Троє постраждалих доправлені до лікарні, і зараз знаходяться в реанімації, підключені до апаратів ШВЛ та перебувають під наглядом лікарів.

Помічник директора комбінату Олександр Осипенко коментувати ситуацію Суспільному відмовився, посилаючись на те, що всі подробиці викладені в повідомленні на сайті. У поліції відкрили кримінальну справу – за “порушення правил безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки” ККУ.

Голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Боговін сказав, що про ситуацію з викидом на комбінаті йому нічого не відомо: “На ЗТМК? Коли це було? У мене щось немає такого…Немає інформації такої. Що таке? На жаль, на жаль. Ну, розберемося. Вибачте. Дамо інформацію обов’язково”.