На тлі візиту Блінкена до України Росія висунула нову вимогу США (Відео)

Росія висунула чергову неприйнятну для України і Заходу вимогу: від США РФ хоче письмових гарантій не голосувати “за” прийняття України в НАТО.

Як повідомляє ТСН, про це на тлі візиту 19 січня в Україну держсекретаря США заявив заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков.

Про таку нову вимогу представник РФ заявив як про альтернативу через відмову США і НАТО погодитись на ультиматум Росії про неприйняття України в НАТО.

“Ця відома формула Бухарестського саміту 2008 року, що Україна та Грузія стануть членами НАТО, це має бути виключена, це має бути замінено розумінням, що цього не станеться ніколи. Або як альтернатива, якщо США візьмуть на себе односторонні зобов’язання в юридично зобов’язувальній формі , що вони ніколи не голосуватимуть за вступ України та інших країн до НАТО, ми готові розглянути цю опцію”, – цитує Рябкова російський ТАСС.

США і НАТО раніше заявляли, що тиск Росії неприпустимий і вона не може впливати на розширення НАТО чи диктувати умови США.

Держсекретар Сполучених штатів Ентоні Блінкен у Києві 19 січня підтвердив цю позицію. Блінкен наголосив: на тлі загрози нової агресії Росії США продовжать посилено допомагати Україні.

"Україна повинна уникати будь-яких дій, які допоможуть цинічним зусиллям Росії. Не дозволяйте Москві розділити вас. Це означає, що лідери всередині українського уряду та за його межами повинні відкинути свої розбіжності на користь спільного національного інтересу і працювати разом, щоб підготуватися до важких днів", - сказав держсекретар США на брифінгу в Києві.

Більше подробиць - у сюжеті ТСН.