На Тернопільщині запланували залишити три райони (Карта)

Днями Мінрегіон оприлюднив проєкти майбутніх районів в Україні. Можливі ще деякі зміни, але очевидно, що рішення прийнято.

Як повідомляють у Міністерстві розвитку громад і територій, проєкт формату майбутніх районів — їхню кількість і склад по кожній області Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

У відомстві зазначили, що карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій і тривалих консультацій з асоціаціями і експертним середовищем. Також наголосили, що це є в своїй сукупності лише першим проєктним документом, який ще зазнає змін у ході погоджень і попередніх обговорень на рівні уряду перед його схваленням.

— Мінрегіон спрямував на погодження проєкт постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проєкт не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове — майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади, — прокоментував рішення заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Отже, який вигляд після поділу на райони найімовірніше матиме Тернопільська область:

До речі, сусідні з нами Хмельницька та Івано-Франківська області матимуть за рішенням Мінрегіону по п’ять районів, Львівська — сім. Лише у трьох областях України запланували по три райони — у Чернівецькій, Херсонській і Тернопільській. Навіть у Закарпатській області, одній з найменших, п’ять районів.

Тіна Влад.