На Тернопільщині відкрили пам’ятник герою російсько-української війни Михайлові Цимбалістому

У селі Увислі Чортківського району Тернопілля у граніті увіковічили пам’ять офіцера Збройних Сил України Михайла Цимбалістого. Це — перший в області пам’ятник українцеві, який загинув у неоголошеній російсько-українській війні, яку розв’язали російські окупанти й їх поспішники на сході країни.

Підполковник Михайло Цимбалістий загинув від кулі ворожого снайпера під час виконання бойового завдання у ніч з 13 на 14 вересня 2019 року поблизу Павлополя на Донеччині.

Ініціювали увіковічення у граніті пам’яті Михайла Цимбалістого однокласники його батька — Василя, а їх ідею підтримали жителі громади, підприємці навколишніх населених пунктів, обласна влада.

Першого серпня на урочисте відкриття пам’ятника прийшли рідні, бойові побратими офіцера, представники Міністерства оборони і Збройних сил України, керівництво області.

Як розповів батько офіцера Василь Цимбалістий, попри відмовляння родини, Михайло здійснив свою мрію і став офіцером. «Хто, як не я». Ці слова чули від нього батьки й розуміли, наскільки відповідальний за родину, земляків, свою країну їх син.

— Він ріс звичайним хлопцем. У років 20 закохався в армію. Поступив у Львівську академію сухопутних військ і закінчив її з червоним дипломом. Його мрією було служити у розвідці. Мрія здійснилася. Від нас приховував усі тяготи військової служби й навіть те, що перебував на ротації на сході країни… Він був доброю і чуйною людиною, — згадує батько Василь Цимбалістий.

Біля пам’ятника священнослужителі провели молебень, присутні поклали квіти до його підніжжя. «Війна забирає у нас юних патріотів, українців, які щиро люблять свій край. Два роки тому ворожа куля снайпера забрала життя Михайла Цимбалістого, людини, яка не побоялася захищати свою і нашу свободу, людини совісті та честі», — зазначив під час відкриття пам’ятника заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Ігор Гайдук.

Увіковічити пам’ять про Михайла Цимбалістого планує і громада Тернополя. Йому вже присвоєно звання почесного мешканця обласного центру, іменем героя назвуть одну з вулиць міста, а на фасаді школи №29, де навчався Михайло Цимбалістий, встановлять меморіальну дошку.