На Тернопільщині сьогодні вранці стався землетрус

Фото із сайту “VolcanoDiscovery” .

Вранці, 23 вересня, у Тернопільській області стався землетрус. Епіцентр землетрусу магнітудою 4.3 бали за шкалою Ріхтера стався на Тернопільщині за 28 кілометрів від Чорткова, повідомив сайт “VolcanoDiscovery“.

Жителів Тернопільщини  здивували незвичні рухи предметів у квартирах. «Лежу в ліжку й чую, як воно хитається й вікно ніби відчинилося й холодом подуло…», — розповідав очевидець, тернополянин Микола. Що сталося, повідомили на сайті організації, яка відслідковує сейсмічні поштовхи, VolcanoDiscovery.

Як повідомляє сайт "VolcanoDiscovery", епіцентр землетрусу магнітудою 4.3 бали за шкалою Ріхтера стався на Тернопільщині за 28 кілометрів від Чорткова. Це - ближче до кордону з Івано-Франківською областю в районі р. Дністер. Пізніше спеціалісти в області попередньо оцінили силу поштовху до 5 балів. На щастя все відбулося без наслідків.

«Німецький науково -дослідний центр геологічних наук (GFZ) повідомив про землетрус магнітудою 4,3 в Україні поблизу Чорткова, Чортківського району, Тернопільської області, лише 9 хвилин тому. Землетрус стався рано вранці у четвер, 23 вересня 2021 року, о 6:18 ранку за місцевим часом на невеликій глибині 10 км. Точна величина, епіцентр та глибина землетрусу можуть бути переглянуті протягом наступних кількох годин або хвилин, коли сейсмологи перевірятимуть дані та уточнюватимуть свої розрахунки, або коли інші відомства видаватимуть свій звіт.

Виходячи з попередніх сейсмічних даних, землетрус не повинен був завдати значної шкоди, але, ймовірно, багато людей відчували його як легку вібрацію в районі епіцентру.

Можливо, слабке тремтіння відчувалося в Городенці (поп. 9 100), розташованій за 18 км від епіцентру, Бучачі (12 400 чол.) За 26 км, Чортків (за 28 900) за 32 км, Борщеві (10 900) за 42 км, та Коломия (поп. 61 300) за 46 км.

Інші містечка чи міста поблизу епіцентру, де землетрус міг відчуватися як дуже слабкий, включаючи Тернопіль (221 800 осіб), розташований за 81 км від епіцентру, та Кам'янець-Подільський (99 800 осіб). ) За 84 км», — ідеться на сайті.