На Тернопільщині розпочали реєстрацію вчителів, щоб оцінити їх професійну компетентність

18 січня стартувала реєстрація всіх охочих вчителів початкових класів для участі у зовнішньому оцінюванні професійних компетентностей, що триватиме до 31 січня 2021 року включно. 27 лютого відбудеться незалежне тестування учасників сертифікації.

Про це повідомили в управлінні Державної служби якості освіти у Тернопільській області. Сертифікація педагогічних працівників – пілотний проєкт, який складається із трьох етапів, що відбуваються послідовно:

І етап – незалежне тестування, яке проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти;

ІІ етап – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності. Проводитиметься Державною службою якості освіти та її територіальними органами протягом березня-квітня 2021 року;

ІІІ етап – вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації. Проводитиметься Державною службою якості освіти та її територіальними органами у вересні-листопаді 2021 року.

Цьогоріч участь у сертифікації зможуть взяти не більше 2000 педагогів. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України визначено граничну кількість вчителів для проходження сертифікації в розрізі регіонів, зокрема для Тернопільської області – 65 осіб.

Учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Переваги сертифікації:

– за результатами успішного проходження сертифікації педагогічний працівник отримує сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником;

– щомісячна доплата у розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката;

– педагогічних працівників, які мають сертифікат, можуть залучати до проведення інституційного аудиту в інших закладах освіти, розроблення та акредитації освітніх програм, а також до інших процедур і заходів, пов’язаних із забезпеченням якості та впровадженням інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти.

З детальнішою інформацією можна ознайомитись на вебсайті Державної служби якості освіти України (https://bit.ly/2KnGkY3) та на Фейсбук-сторінці управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області (https://cutt.ly/pjIRKBI )