На Тернопільщині компанія «Контінентал Фармерз Груп» поділилася досвідом точного землеробства (Фото)

Генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен.

У п’ятницю, 14 травня, «Контінентал Фармерз Груп» провела на Тернопільщині День поля. Захід об’єднав партнерів Компанії, сільськогосподарських виробників, фермерів, представників місцевої та обласної влади, а також молодь, яка має намір працювати в аграрній сфері. Однією з тем цьогорічної зустрічі стало точне землеробство.

Як заявив Генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен, точне землеробство охоплює не лише інновації та сучасну техніку. Для «Контінентал» це значно ширше поняття, внутрішня філософія Компанії. Саме тому на Дні поля обговорили не лише переваги цього напрямку у виробництві, а й особливості запуску точного землеробства, його взаємозв’язок з іншими процесами.

Із важливими аспектами поняття присутніх ознайомив керівник служби точного землеробства «Контінентал Фармерз Груп» Дмитро Зайцев. Він зауважив, що впровадження цієї системи в Компанії відбулося впродовж семи етапів. Останні умовно можна розділити на три блоки: культуру виробництва, власне точне землеробство та процеси автоматизації.

«Перший блок можна назвати культурою виробництва. Тут ми говоримо про те, як правильно, якісно, ефективно здійснювати класичні агрономічні операції: посіяти, внести добрива так, щоб був рівномірний розподіл, організувати рух техніки, аби не допускати лишнього витоптування та ефективно використати всю площу поля. Це початковий рівень, на який звертають увагу всі аграрії», — розповів Дмитро Зайцев.

Саме на презентації вищезазначеного блоку гостям продемонстрували, наскільки ефективність виробництва залежить від використання сучасних технологій. Серед іншого, йшлося про цифрові контури полів, паралельне водіння, контроль напрямків технологічних операцій.

Другий блок охоплює такі методи, як агрохімічний аналіз ґрунту, контроль за переущільненням землі на полях, створення карт-завдань для техніки, скаутинг, метеомоніторинг.

Наостанок Дмитро Зайцев пояснив особливості третього блоку, який забезпечує максимальну автоматизацію виробництва. Стандартні речі, котрі зазвичай роблять люди, починають виконувати машини. «У такий спосіб розвантажуємо працівників, забезпечуючи їх більш продуктивною роботою, а також мінімізуємо вплив людського фактора», — зауважив Дмитро Зайцев.

Мар’яна Руда.