На Тернопільщині знаходиться унікальна ікона Богородиці у вишиванці

getImage У церкві Успіння Пречистої Діви Марії міста Борщева зберігається унікальна ікона Богоматері у традиційній чорній борщівській сорочці.  Ікона стала символом і візитівкою цієї церкви, до неї ідуть люди, аби випросити для себе Божу милість і благодать. Подібної ікони немає в жодному храмі України.

Настоятель храму о. Богдан Боднар розповідає, що вперше її намалювала наша землячка Дарія Гуляк-Галутяк, яка багато років тому емігрувала до США.  Коли покидала рідний край, взяла із собою маленький образок Богородиці із церкви. Якось їй спало на думку зобразити Богородицю й Ісусика, «зодягнувши» їх у колоритні борщівські сорочки. І вийшла така ось унікальна картина, яка ніби нагадує про зв`язок Бога із нашим краєм, містом. Написання цієї ікони пані Дарія приурочила до 1000-ліття хрещення України-Руси.

- Коли вперше до нашої церкви потрапила репродукція цієї картини, це викликало жвавий інтерес у парафіян, люди хотіли дізнатися більше про історію її написання та автора, - каже о.Богдан Боднар. – І ми вирішили створити її копію. Талановитий художник, наш краянин Микола Папірник намалював цю картину з великою любов`ю, увіковічнивши образи Діви Марії й Ісуса в унікальних борщівських вишиванках. Сьогодні до нас звідусіль їдуть люди, які чули про цю ікону, щоб помилуватися її неповторною  красою. Як і належить, ми провели обряд освячення образу. Щиро запрошуємо усіх бажаючих відвідати наш храм, аби помилуватися ним і звичайно ж – помолитися. Кажуть, ікона наділена цілющою силою, дарує вірним мир і спокій.