На Тернопільщині земельним угіддям заподіяли шкоди на понад 121 тисячу гривень

42_1Унаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття грунтового покриву (родючого шару грунту) без спеціального дозволу державі заподіяно шкоди на 121 481 грн.

Про це повідомили державні інспектори Держгеокадастру Тернопільщини. Вони провели 167 заходів державного контролю за використанням і охороною земель.

Читайте також: На Тернопільщині зареєстрували понад 8 500 земельних ділянок

— З початку року державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області провели 167 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, – зазначає начальник головного управління Іван Кузь. – Інспектори перевірили близько 670 гектарів земель. За результатами перевірок виявлено 135 порушень вимог земельного законодавства.

Читайте також: На Тернопільщині учасники бойових дій отримали у власність більше 5 тисяч гектарів землі

За словами Івана Кузя, до адміністративної відповідальності притягнуто 16 порушників земельного законодавства та накладено штрафів на 7 978 грн, з яких порушниками сплачено добровільно 8 415 грн , зокрема за 2018 рік — 2040 грн.

Читайте також: На Тернопільщині родина успішно займається незвичним сільським бізнесом — вирощує фундук

— Нараховано шкоду, заподіяну державі внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття грунтового покриву (родючого шару грунту) без спеціального дозволу на загальну суму 121 481 гривня, — сказав Іван Кузь.

Читайте також:  На Тернопіллі 18 тисяч земельних ділянок зареєстровано в онлайн-режимі

Він підкреслив, що державні інспектори працюють над відшкодуванням завданої державі шкоди. Результат є: на сьогодні порушниками в добровільному порядку відшкодовано 20 916,72 гривень.

Галина Стецько.