На Тернопільщині за один місяць виявили майже 300 трудових нелегалів

пенсіяВід початку року працівники Головного управління ДФС області виявили 280 належним чином необлікованих найманих працівників.  

Про це повідомили у Відділі комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Читайте також. Тернопіль: ревізору «світять» до 10 років тюрми із конфіскацією майна (Фото, Відео)

– У результаті проведених заходів в області з 206 громадянами роботодавці оформили трудові договори, що становить 74% від кількості виявлених не облікованих найманих працівників, – каже начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.

Нагадаємо, ст. 265 Кодексу законів про працю України передбачена відповідальність за порушення законодавства про працю. Зокрема, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі не оформлення чи неналежного оформлення трудового договору, порушення встановлених строків виплати зарплати та інших виплат, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тощо.

Читайте також. «Кількість перевірок зменшилася, але ефективність зросла», — головний фіскал Тернопілля

Розміри штрафів за такі правопорушення коливаються від однієї мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, до 30 мінімальних заробітних плат – за кожного працівника щодо якого скоєно відповідне порушення (від 1218 до 36540 грн – прим.).

Софія Левицька