На Тернопільщині вирішили, як зберегти від руйнації два унікальні старовинні замки

фото: Україна Інкогніта Замок Гольських у селі Кривчому (Борщівський район, тернопільська область)
фото: Україна Інкогніта
Замок Гольських у селі Кривчому (Борщівський район, тернопільська область)

Зокрема, йшлося про  збереження та використання замків у смт. Скалі-Подільській і селі  Кривчому, що знаходяться у Борщівському районі Тернопільської області.

 Скала-Подільський відділ Національного заповідника «Замки Тернопілля» провів громадські слухання на тему: «Замок у с. Кривче, туристичні перспективи», повідомляється на сторінці Фейсбук Скала-Подільського краєзнавчого музею.

До обговорення актуальних проблем були запрошені представники органів місцевої влади, громадськість, краєзнавці: завідувач місцевим відділенням НЗ «Замки Тернопілля» Любомир Черепій, науковий співробітник науково-дослідницького відділу НЗ Володимир Данилейко, сільський голова с. Кривче Володимир Базюк, завідувач Борщівського краєзнавчого музею Михайло Сохацький, завідувач Скала-Подільського краєзнавчого музею Євген Шпак, науковий співробітник Скала-Подільського краєзнавчого музею Оксана Ундерко, завідувачка Скала-Подільського будинку культури Наталія Кульчицька.

фото: замок у смт. Скалі-Подільській, (Тернопільська область)
фото: замок у смт. Скалі-Подільській (Тернопільська область)

На зустрічі йшлося про уточнення дати першої писемної згадки села Кривче (село «постаршало» з 1639 до 1530 р.), про результати археологічних досліджень  експедицією НЗ «Замки Тернопілля», які були проведені у замку с. Кривче в 2011 р., у замку Скали-Подільської – в 2014 р.,  і експедицією Борщівського краєзнавчого музею у Кривченському замку.

Говорили також про необхідність накриття веж обох замків та про шляхи вирішення даної проблеми, тобто пошук коштів,  про багату культурну спадщину Скали-Подільської та потребу в охоронному статусі цілої низки історичних будівель селища.

Присутні дійшли висновку, що необхідно долучатися до розробки проектів для участі у міжнародних грандах, які б сприяли процесу реставрації місцевих замків. Також було відзначено потребу у налагодженні тіснішої співпраці НЗ «Замки Тернопілля» з місцевою владою та громадськістю.

Завершилися слухання відвідинами експозицій Скала-Подільського краєзнавчого музею та цікавим екскурсом у минуле історичного містечка над Збручем.