На Тернопільщині відбудеться фестиваль, присвячений козі

Під час фестивалю «Коза-фест» у 2017 році
Під час фестивалю «Коза-фест» у 2017 році

12 серпня в райцентрі Козова на Тернопільщині відбудеться аграрно-мистецький фестиваль «Коза-фест».

Це чи не єдиний фестиваль, де головними дійовими особами є … кози.

Саме від слова «коза» походить і назва  райцентру, де проводять фестиваль, і назва самого дійства, на яке чекають учасники та яке полюбилося дітям.

Читайте також: Ми завжди підтримуватимемо ініціативи громад малих міст – Іван Чайківський (Фото)

Голова оргкомітету, отець Михайло Забанджала, привідкриває завісу цьогорічної програми.

«Вже традиційний парад кіз буде цього року починатися від скульптури кози (встановленої під час проведення минулорічного фестивалю) до традиційної зеленої галявини, де будуть проходити забави. Також цього року фестиваль презентує місту постійно діючу фотозону «я люблю Козову». Це буде великий напис із серцем і козою», – ділиться планами отець Михайло.

За його словами, організатори розглядають можливість організувати дитячий кінотеатр під відкритим небом, де будуть крутити мультики і відеоцікавинки про кіз.

«До речі, про премії за найкращий образ кози, – продовжує отець Михайло. – Цього року ми плануємо їх збільшити. Як жартували члени оргкомітету, коза зможе сама собі заробити на харч».

Крім того, традиційна цьогорічна фестивальна лотерея буде благодійною. Всі кошти від неї підуть на лікування Тоні Мончак. Дівчинка, батьки якої є з Козівщини, потребує пересадка печінки, а донором буде її тато.

Постійними меценатами фестивалю стали аграрні підприємства району. Головним партнером – компанія «Агропродсервіс» та її керівники: Генеральний директор Іван Чайківський і директор Андрій Баран.