На Тернопільщині в користування передали майже 125 гектарів землі за понад мільйон гривень

12Землі сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів передали в користування на Тернопіллі на 7 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та ведення фермерського господарства.

У серпні  Головне управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області провело 4 аукціони. Продали право оренди на 13 земельних ділянок у Гусятинському, Заліщицькому, Шумському та  Монастириському районах.

Загальна площа майже 125 гектарів

– На початок земельного аукціону, стартова ціна лотів була 243 тисячі гривень. За результатами проведених торгів  вартість склала 1 мільйон 312 гривень, а це надходження до бюджетів місцевих рад, – зазначає начальник Головного управління Іван Кузь. Орендна за землі державної власності у серпні зросла у 5  разів.

Іван Кузь зазначає, що найвищий відсоток орендної плати отримали за ділянку площею 9 гектарів на території Дзвиняцької сільської ради Заліщицького району, за межами населеного пункту.  За підсумками торгів вартість лота зросла з 8% до 150,81%  від нормативної грошової оцінки землі та склала 115 тисяч гривень, з розрахунку 12,8 тис грн/га. Стартова ціна ділянки на початок торгів становила 6,1 тисяч гривень.

Право оренди на 12 земельних ділянок у Шумському районі визнано такими, що не відбулися у зв’язку з відсутності учасників  торгів.