На Тернопільщині створять експозицію «Репресована церква»

сесія_3Це передбачено змінами, ухваленими сьогодні депутатами Тернопільської обласної ради, до програми вшанування українців, постраждалих у ХХ столітті внаслідок окупаційних режимів, та Героїв Небесної Сотні і учасників антитерористичної операції у ХХІ столітті на 2017-2019 роки.

На ці цілі програмою передбачається 70 тисяч гривень щороку. Серед запланованих заходів – створення експозиції «Репресована церква» та розміщення її у музеї політв’язнів, ведення державного реєстру військових поховань та пам’ятників і пам’ятних знаків, встановлених Героям Небесної Сотні, учасникам АТО, проведення науково-пошукових робіт, наукових конференцій та круглих столів тощо.

Також програмою передбачається видання наукової, публіцистичної та просвітницької літератури про історію Тернопільщини у ХХ-ХХІ столітті.

Програмою передбачено також розміщення у спеціально відведених громадських місцях та розповсюдження довідково-інформаційної продукції (постери, сіті-лайти, плакати, банери, листівки, календарі, буклети, карти і т.д.) про героїчне минуле українського народу та вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні та учасників антитерористичної операції, а також з нагоди відзначення історичних подій, пам’ятних дат тощо.