На Тернопільщині ще три громади перейшли до ПЦУ – затверджено їх статути (Відео)

ghj«Процес становлення української помісної православної церкви має відбуватися», – на цьому наголосив голова ТОДА Степан Барна під час підписання розпорядження про затвердження статуту релігійних організацій сіл Андрушівка, Руська Гута та Кутянка Шумського району на Тернопільщині. Підписання відбулося 25 квітня в присутності представників релігійних громад та владики Нестора.

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна  зауважив, що день 25-го квітня також запам’ятається й прийняттям у Верховній Раді України закону про мову. «Хочу окремо подякувати народним депутатам від Тернопільщини Олегу Барні, Тарасу Юрику, Миколі Люшняку, Роману Заставному, Ігорю Поберу, Тарасу Пастуху і Михайлу Головку. Для нас важливо, щоб українська мова, яка сьогодні асоціюється з якісним україномовним продуктом після тотальної русифікації, могла бути реалізована», – акцентував Степан Барна.

За його словами, цей крок значно раніше був зроблений у вигляді становлення української церкви та отримання Томосу. «Це є елементом нашої спільної політики щодо українізації нашої держави. Я вітаю 26-ть громад у Тернопільській області, які прийняли рішення про приєднання до ПЦУ і гадаю, що ці кроки будуть відбуватися надалі. Сьогодні ми підписуємо розпорядження про затвердження статутів трьох релігійних громад Шумщини і це є найважливішим з точки зору становлення української церкви», – зазначив Степан Барна.

Владика Нестор наголосив, що це історична подія для тих людей та громад, які прийняли рішення перейти до української церкви. «Це рішення прийнято вже певний час тому і добре, що пройдена уся процедура. Ми дякуємо за вашу принципову позицію та за те, що підтримуєте прагнення цих громад», – підсумував він.

Днями офіційно до православної церкви України приєдналися громади Мирове, Потуторів та Кордишів Шумського району Тернопільщини.