На Тернопільщині рятувати людей не готова чверть захисних споруд

нарадаНа Тернопільщині завершили перевірку захисних споруд. За її результатами, 399 захисних споруд готові та обмежено готові, 145 – не готові, повідомив сайт ОДА.

Про це повідомив заступник начальника Управління ДСНС України у Тернопільській області з державного нагляду та контролю Роман Терлецький на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося днями під керівництвом заступника обласної державної адміністрації Леоніда Бицюри.

Читайте також. Будівельні компанії Тернопілля будуватимуть захисні споруди на сході України

– На Тернопільщині знаходиться 544 захисних споруди цивільного захисту, з них 66 – сховищ і 478 радіаційних укриттів, – констатував Роман Терлецький. – У районах створили комісії, які проводили одноденні перевірки. Власники та орендарі захисних споруд, які не вживали заходів приведення їх у відповідність, будуть сплачувати адміністративні штрафи. До 2 квітня ми підготуємо узагальнену інформацію про перевірку захисних споруд у всіх районах області.

Голова обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Леонід Бицюра доручив місцевим органам виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування взяти на жорсткий контроль виконання завдань щодо термінового усунення недоліків і здійснення балансоутримувачами захисних споруд цивільного захисту заходів з приведення в готовність до застосування тих споруд, які за результатами перевірки визнані неготовими до використання.

Софія Левицька