На Тернопільщині музеї національно-визвольної боротьби об’єднали в одну комунальну установу

фото: Тернопільська ОДА
фото: Тернопільська ОДА

Музеї національно-визвольної боротьби, яких на Тернопільщині налічується близько десятка, є своєрідною візитівкою нашого краю, проте чітка координація дій між ними відсутня. Саме тому на одній із сесій обласної ради прийняте рішення створити комунальну структуру «Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини», інформує Фейсбук Тернопільської обласної державної адміністрації.

Щоб перейняти корисний досвід та певні напрацювання у даному напрямку, сьогодні відбувся круглий стіл на тему: «Музеї національно-визвольної боротьби — центри патріотичного виховання і формування української свідомості», у якому взяли участь директори музеїв Івано-Франківщини, Львівщини, Рівненщини, Волині та Києва.

Як повідомив в.о. директора Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини Євген Філь, першочергове завдання наукової установи — поставити на облік всі об’єкти та фонди, більшість яких сформована лише на громадському рівні.

Читайте також: У Тернополі встановлюють головну ялинку міста (Відео)

«Музеї необхідно узаконити, надавши їм юридичний статус. Варто й покращити матеріально-технічну базу цих закладів. Важливо також відзначити населені пункти, з яких походять наші Герої, — зазначив Євген Філь. — Святий обов’язок кожного із нас — вшановувати визначних постатей національно-визвольної боротьби не лише минулого, а й сучасності. У музеях варто поєднати пам’ять про декілька поколінь українців, яким судилося покласти життя у боротьбі за волю України. Мова йде про вояків УСС, УГА, армії УНР, ОУН та УПА, добровольців та бійців новітньої російсько-української війни».

Планується, що новостворена структура функціонуватиме вже з 2 січня 2019 року.

«Наш край благодатний не лише з точки зору формування історії, а й самого бажання підтримувати та створювати умови для національно-патріотичного виховання. Це один із пріоритетних напрямків життя нашого краю. А кроки, які ми робимо спільно з Тернопільською обласною радою, колегами-істориками й директорами музеїв, покликані створити цілу музейну інфраструктуру, яка в перспективі дасть можливість виховувати у патріотичному дусі дітей не лише з Тернопільщини, а й з усієї України», — підсумував голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.