На Тернопільщині хворі не зверталися до лікарів через високу вартість лікування

gallery-previewЗа останній рік у кожній сім’ї на Тернопільщині хоча б один з її членів потребував медичної допомоги чи придбання ліків і медичного приладдя. А через те, що лікування дороге, понад 5 відсотків родин краю не зверталися за медичною допомогою.

Протягом 2018 року в медичні заклади за допомогою звернулось 77 відсотків населення Тернопільщини. З них сімейного лікаря в поліклініці відвідали 79,9% осіб, спеціалістів у поліклініці — 58,2%, приватного стоматолога — 17%, стоматологів у державних медичних закладах — 7,3%, платні медичні установи або приватно практикуючого лікаря (крім стоматолога) — 5,1%. Послугами швидкої допомоги скористалось 2,7%. Про це повідомили в головному управлінні статистики в Тернопільській області.

Із осіб, які відвідували медичні заклади, 62,9% звертались по причині хвороби або проблемою зі здоров’ям, 32,8% — для проходження профілактичного огляду, 1,9% — за поновленням рецептів, 0,3% – через нещасні випадки або травми, 2,1% — з адміністративної причини (отримання документів, листа-довідки).

— За останній рік у кожній сім’ї хоча б один з її членів потребував медичної допомоги чи придбання ліків і медичного приладдя, — повідомляє начальник відділу головного управління статистики в області Ольга Стрельцова. — Проте для 5,3 відсотка домогосподарств отримання послуг з охорони здоров’я виявилось проблемним переважно через високу їх вартість.