На Тернопільщині діти отримали від батьків аліментів на 6 мільйонів гривень

dutuna-groshiНа Тернопільщині налічується 8,8 тисячі виконавчих справ, що стосуються виплати аліментів. 30 відсотків виконавчих документів стосуються аліментів.

За словами начальника головного територіального управління юстиції в Тернопільській області Едуарда Кольцова, півтори тисячі виконавчих листів стосуються боргів за аліментами, які перевищують три місяці, ще 1350 мають борговий «хвіст» більше півроку, а 654 – понад рік.

Після того, як у державі запрацювали зміни до відповідних правових актів, ситуація із стягненням аліментів помітно змінилася на користь дітей.

Читайте також: Олег Винник та Ірина Федишин: експерти розкрили секрет їх популярності (Відео)

Андрій Хичій, заступник начальника обл’юсту, начальник управління Державної виконавчої служби в Тернопільській області поінформував, що перспектива залишитися без права виїзду за кордон, обмеження в праві керування транспортними засобами, користування зброєю і мисливство, а також загроза опинитися на так званих соціальних роботах, змусили не одного злісного неплатника аліментів згадати про обов’язок перед дітьми.

Загалом з початку року на Тернопіллі діти отримали (за виконавчими провадженнями) більше 6 млн грн аліментів. По-особливому відчутні зміни сталися після 6 лютого, коли запрацювало відповідне законодавство. Миттю погасили борги декотрі  «забудькуваті» батьки у Тернопільському і Зборівському районах – на 30 – 40 тисяч гривень, у Чортківському – на 120 тисяч, у Кременецькому – на 90 тисяч, у Гусятинському – на 65 тисяч.

Читайте також:  Московського мосту в Києві більше немає

За словами заступника голови обласної організації Асоціації жінок України Марії Мацук, є питання щодо того, як отримати аліменти на утримання дитини з батька, який за кордоном? Фахівці кажуть, що є держави, з якими Україна має відповідні угоди, то в такому разі все відбувається за стандартною процедурою. Якщо ж ні, то доводиться розраховувати на соціальну допомогу від нашої країни.

Читайте також: «Ми можемо втратити все»: новий закон про освіту залишив «за бортом» школу мистецтв у Тернополі (Відео)

Та в будь-якому разі батько-«зозуля» себе покарає. Приміром, чоловік, який давно мешкає в Італії, нарешті вирішив погасити борг. Думав, що викладе 300 тис. грн і справа вирішиться. Не врахував, що за той час валютний курс суттєво змінився і тепер йому доведеться сплатити ще майже півмільйона.

Серед аліментних боржників на Тернопіллі переважають чоловіки, а виконавчих листів щодо матерів, які заборгували дітям аліменти, на Тернопіллі назбирається десяток.