На Тернопільщині День Соборності України використають для консолідації громади

den-sobornostЗ нагоди 96-ї річниці Дня Соборності України у Тернополі та в області відбудеться низка культурно-мистецьких заходів.

Відповідне розпорядження підписав виконувач обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Іван Крисак, повідомив сайт ОДА.

Читайте також. Тернопілля: старі хрести та сакральну скульптуру додали до переліку об’єктів культурної спадщини

Він доручив провести тематичні вечори, виховні години в навчальних закладах і закладах культури, присвячені пам’ятним подіям історії Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, оформити тематичні виставки, експозиції у бібліотеках, музеях, архівах.

Згідно із розпорядженням Івана Крисака за участі представників громадськості та науковців відбудеться «круглий стіл» у контексті консолідації українського суспільства навколо ідеї захисту незалежної та соборної України, присвячений 96-й річниці Соборності України. Також виконувач обов’язків голови ОДА доручив утворити організаційний комітет з підготовки та відзначення в області Дня Соборності України.

Довідково. День Соборності — свято України, що відзначається щороку 22 січня, в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні цей день відзначають з 1999 р.

Софія Левицька