На Тернопільщині будують 7 сучасних житлових комплексів для військовослужбовців (Фото)

1На Тернопільщині будують 7 сучасних житлових комплексів для майже 900 військовослужбовців-контрактників. Реалізація найбільшого за часи незалежності нашої держави проекту, здійснюється у рамках виконання доручення Президента України по будівництву гуртожитків для ЗС України.

Одночасно зводять сім приміщень для 875 військовослужбовців у різних куточках області: дві казарми у Тернополі, три – в Теребовлі та ще дві в одному з найбільших районних центрів області – Чорткові. Очікується, що в першому півріччі наступного року у двоповерхові будівлі заселяться військовослужбовці.

2

Як повідомив керівник підрядної компанії Володимир Швайка, будівництво першої казарми у Тернополі розпочали 13 серпня і уже завершили роботи нульового циклу.

3

– Нині готуємо фундамент для другої казарми. Погода нам сприяє. Проект казарм не складний: поверхи невисокі, вікна великі, тож загальна верхня будова піде швидко. Якщо буде фінансування, то до нового року ми підведемо обидві будівлі під дах. Поки між замовником і підрядником укладений договір тільки на фундамент. Немає ще інженерної карти комунікації – вона на експертизі. Наразі ми маємо усі необхідні будівельні матеріали. Роботи тривають, – зазначив Володимир Швайка.

4

Паралельно з узгодженням та доопрацюванням «бюрократичних моментів» на усіх будівельних майданчиках області робота йде повним ходом. Інші підрядники у Чорткові та Теребовлі не відстають від темпів заданих в обласному центрі. Сьогодні вирішується надважлива складова соціального облаштування українських військовослужбовців. Наші захисники повинні мати комфортні умови життя. Поступово здійснюються кроки, що наближають нас не лише до відродження української армії, а й до цілковитої перемоги над російським загарбником та відновленням територіальної цілісності нашої держави. Власне кожен майбутній гуртожиток – це двоповерхова будівля розрахована на 125 військових. У Західному територіальному квартирно-експлуатаційному управлінні, яке є замовником будівництва, повідомили, що пильно слідкують за ходом будівництва. До моніторингу також долучилася команда волонтерів та ветеранів АТО (ООС). У договорах прописано декілька етапів проведення будівельних робіт, де чітко вказано який обсяг будівництва на конкретну дату має бути виконано.

5

– Термін будівництва казарми покращеного планування, згідно тендерної документації, не буде перевищувати 210 днів. Таким чином очікуємо, що у першому півріччі 2019 року у новенькі казарми вселяться військовослужбовці-контрактники, – зазначив заступник начальника управління – головний інженер Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління полковник Василь Стеців.

6

За його словами  загальна площа однієї будівлі складатиме 1055 квадратних метрів.

– Кожна казарма поліпшеного планування – це цегляна споруда із двосхилим дахом із металопрофілю, розміри в плані 36,5 на 16,8 метрів, висота якої буде 11,1 метра. На кожному поверсі розміщуватиметься 6 житлових блок-секцій та кухня. На першому поверсі будівлі передбачені пральня з сушарнею. Кожна блок-секція матиме площу 54,5 квадратних метра, розрахована на 10 ліжко-місць і складається з двох житлових кімнат по 20 квадратних метрів кожна, душової кімнати та туалету, – повідомив полковник Василь Стеців.

7

У кімнаті для кожного військовослужбовця передбачено ліжко на металокаркасі, напівм’який стілець, приліжкову шафу з полицями та шафу для одягу. У казармі покращеного планування житимуть контрактники самі, без сімей.

В середньому будівництво однієї казарми покращеного планування в області обійдеться державному бюджету у майже 15 млн.гривень, а загалом на реалізацію будівництва на Тернопільщині 7 житлових приміщень буде виділено 104,9 млн.гривень.

Слід відзначити, що цього року в травні у Теребовлі уже ввели в експлуатацію 1 гуртожиток покращеного планування на 125 місць, куди заселилися військовослужбовці, які щойно повернулися до пункту постійної дислокації із району проведення операції об’єднаних сил. Для того аби захисники України з окремої артилерійської бригади ОК «Захід» змогли заселитися у новеньку будівлю з державного бюджету України було виділено 15 млн. гривень. За ці кошти виконано усі необхідні роботи: від укріплення фундаменту до повної заміни даху, аби військовослужбовці могли відчувати себе комфортно. Проект з житловим фондом для військовослужбовців у Теребовлі продуманий до деталей. Він відповідає стандартам НАТО. Тут доволі комфортно розмістилися контрактники, хто несе службу у військовій частині. Повністю замінено усі старі мережі, збудовано нову котельню.

8

У будівлі здійснено перепланування із загального на кубрикового типу. Зокрема цей тип житла для військовослужбовців передбачає проживання в одній кімнаті лише декількох контрактників. Також у житловому комплексі проведено внутрішні штукатурні роботи, постелено новеньку підлогу, відновлено та утеплено фасад будівлі тощо.

– У нас добрі побутові умови. Душ, тепла вода, затишна кухня. У мене є з чим порівнювати, бо проживав я у багатьох місцях, – каже командир взводу забезпечення окремої артбригади старший сержант Василь Делікатний. – Повернувшись зі служби, є усі зручності для відпочинку. Зараз у кімнаті нас проживає декілька чоловік. Ми як одна родина: один одному допомагаємо, підказуємо.

За невеликий період часу у подібних  комфортних умовах на Тернопільщині проживатимуть уже близько 1000військовослужбовців.

Василь Лабай, Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

Фото автора.