На Тернопіллі згадували патріарха, який просив українців ніколи не втрачати віру (Відео)

СліпийТридцяту річницю від дня смерті патріарха Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого Україна і світ відзначили 7 вересня.

Урочистості відбулися у рідному селі отця – Заздрість Теребовлянського району. Все розпочалося з Архиєрейської святої літургії, яку очолив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський кир Василій Семенюк.

Читайте також. Унікальна пам’ятка Тернопільщини відзначила 430 років з дня відкриття (Відео)

Приїхали вшанувати пам’ять Патріарха з Києва, Львова, Харкова, Кам’янець-Подільського, Одеси. Для кожного Йосиф Сліпий є прикладом до наслідування. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Хто може і бажано як Синод наш вирішив – вервицю. Хто не може, моліться коротко, але щиро, так щиро, щоб Бог, за заступництвом Пресвятої Богородиці, вислухав нас і послав нам той мир і спокій, – порадив Василій Семенюк.

Читайте також. Ланівеччина: у старій капличці на сільському цвинтарі оновилася 100-річна ікона (Відео)

Після Літургії люди процесією рушили до гробівця родини Сліпих. Біля могили батьків патріарха Йосифа відправили панахиду. Далі, співаючи патріотичних пісень, пішли до садиби Йосифа Сліпого.

Приїхали у Заздрість і з-за кордону, зокрема представники релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» із США. Відбулася Х ювілейна піша проща до Зарваниці, яку назвали Слідами Патріарха Йосифа.

Читайте також. Тернопілля: урочистості з нагоди роковин Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого пройдуть у Заздрості (Відео)

Як кільканадцять років тому Господь зцілив ще маленького і дуже хворого Йосифа Сліпого, так і тепер відбуваються дива з тими людьми, які йдуть шляхами Патріарха із Заздрості до Зарваниці, каже учасник прощі Богдан Тернопільський.

– За цих десять років дуже багато зцілень відбулося у тих людей, які ходять з нами. Ця дорога має такий великий дар. Дуже багато молодих людей, які ще не мають дітей, йдуть з нами в цю прощу. І в нас дуже багато є таких дітей, які за цей час, за цих десять років, народилися після молитви на цій хресній дорозі, – розказує Богдан Тернопільський.

Уже доброю традицією йти слідами Патріарха Йосифа із Заздрості у Зарваницю стало для дівчаток з колегіуму-інтернату «Знамення».  Роблять це двічі – на початку і в кінці навчального року.

Довідково. Помер Йосиф Сліпий 7 вересня 1984 р. В архівах Ватикану збереглася унікальна фотографія, де папа Іван Павло ІІ під час молитви над тілом Патріарха цілує йому руку. Це був унікальний і напевно єдиний у історії такий випадок. Йосиф Сліпий залишив свій батьківський і пасторський заповіт, де серед іншого закликав не зневіритися.