На Тернопіллі збудують єдиний музей в Україні, де будуть зібрані пам’ятки історії, мистецтва і побуту депортованих лемків

На розбудову музейного комплексу села, яке буде таким, де свого часу жили лемки – народ, переселений із колишніх українських етнічних земель, а тепер тих, які належать Польщі, на Тернопіллі скерували 17 га землі, ще 6 – на облаштування стоянки для транспортних засобів під час всеукраїнського фестивалю «Дзвони Лемківщини», який цього року відбудеться уже вдвадцяте і буде ювілейним.

2

Щоб зберегти, розвинути та популяризувати історико-культурну спадщину лемківського народу, а також зацікавити туристів, на території «Лемківського села», що в урочищі Бичова Монастириського району, побудують музей лемківської культури. Камінь під його будівництво уже заклали. Загальна вартість проекту – понад 13 млн грн.

– Будівництво музею лемківської культури, як і відновлення комплексу «Лемківське село», дасть змогу максимально відтворити життя і побут українців, які проживали на своїх етнічних територіях до примусового виселення», – переконаний голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

1

За словами голови ОДА Степана Барни, будівництво музею лемківської культури розпочнеться в травні й триватиме три роки.

– Будівля буде трирівневою і комфортною для усіх, зокрема й для маломобільних груп людей. Внутрішнє оформлення продумано до найменших деталей – експозиції розміщуватимуться навіть у кутках. Великий простір передбачили для дітей і молоді. Будуть і конференц-зали, де проводитимуть зустрічі і навіть справжні лемківські весілля, – розповідає Володимир Черкас.

Музейний комплекс «Лемківське село» стане єдиним музеєм в Україні, де буде зосереджена найбільша збірка пам’яток історії, мистецтва і побуту депортованих лемків. Очікується: щороку «Лемківське село» відвідуватимуть понад 80 тисяч туристів.