На Тернопіллі вже виплатили орендної плати за землю – 303 млн 385 тис. грн

земляНа Тернопільщині орендують понад 482 тисячі гектарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Розмір орендної плати в середньому в області становить 3,1%, повідомив сайт ОДА.

Читайте також. Збараж: орендар заборгував 30 тис. грн, тому у нього відберуть 1,5 га землі

Так, станом на 10 грудня 2014 року в області уклали 264021 договір оренди земельних ділянок на суму 297,2 млн грн. В оренді перебувають землі, вартістю 9 млрд 444 млн гривень, повідомив нещодавно заступник директора департаменту агропромислового комплексу ОДА Володимир Стахів під час засідання колегії.

Забезпечення своєчасної виплати орендної плати за землю є пріоритетним завдання департаменту агропромислового комплексу. Використовувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності можна лише за укладеним договором. Розмір орендної плати повинен становити не менше 3% від вартості орендованих земель.

Читайте також. Підгаєцький район: вимагають повернення землі, яку РДА віддала орендарю незаконно

– Найбільший розмір орендної плати – у Заліщицькому, Кременецькому, Чортківському районах – 3,6% від вартості орендованих земель,  у Теребовлянському – 3,2%, у Бережанському-3,1%,  в інших районах області він становить не менше 3%, – зазначив Володимир Стахів. – Разом із тим, в окремих господарствах розмір орендної плати не відповідає чинному законодавству.

Тому начальникам управлінь агропромислового розвитку райадміністрацій, на його думку, потрібно активізувати роботу щодо інформування органів прокуратури, фіскальної служби про земельні частки, які використовують сільськогосподарські підприємства без правовстановлюючих документів та невиплати орендної плати. А також вжити невідкладних заходів щодо внесення орендарями змін до договорів оренди земельних ділянок у частині збільшення орендної плати в розмірі не менше 3% від вартості орендованих земель.

Читайте також. Козівський район: у недобросовісного орендаря відібрали 4,25 га

Станом на 10 грудня в області виплатили орендної плати – 303 млн 385 тисяч гривень, що становить 102,1%, продовжив Володимир Стахів. Найвищий показник розрахунків у Борщівському, Монастириському, Зборівському, Бережанському, Шумському районах.  Близькі до виконання договірних зобов’язань Заліщицький, Підволочиський, Лановецький,  Гусятинський, Підгаєцький і Тернопільський райони. Найнижчий рівень розрахунків за оренду паїв у Козівському та Кременецькому районах.

– Якщо орендар не в змозі сплачувати 3% орендної плати, на його місце має прийти інший представник, – каже Володимир Стахів.

Відтак, начальнику відділу економічного розвитку та прогнозування АПК доручили продовжити роботу з моніторингу виплати орендної плати за оренду земельних ділянок сільгоспвиробниками області. Начальники управлінь агропромислового розвитку на місцях повинні контролювати дане питання та паралельно проводити моніторинг бажаючих займатись малими кооперативами, створення яких на сьогодні активно ініціюють в області.

Читайте також. Збаразький район: продають право оренди на 50 га землі

Окремим районам директор департаменту агропромислового комплексу ОДА Олег Напора подякував за активну роботу з селянами та залучення інвестицій (зокрема, Кременецькому району, а також надання оперативної інформації щодо використання земельних ділянок Зборівському району). Відзначили і Теребовлянський район, де найактивніше допомагають учасникам бойових дій у зоні АТО.