На Тернопіллі виборці традиційно йшли голосувати після закінчення служб у церквах (Відео)

PA270031-nТернопільська область відзначилася під час виборів 26 жовтня – вона стала однією з найактивніших в Україні за явкою виборців.

Зрештою, і серйозних порушень та різних негараздів вдалося цього разу уникнути, наголошують представники обласної влади. Причому чиновники вбачають у цьому частину власної заслуги.

Читайте також. Міліціонери на Тернопіллі реагували навіть на дзвінки від нетверезих виборців (Відео)

– Явка виборців на Тернопільщині цього року зросла порівняно із парламентськими виборами 2012 року, – повідомив заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра . – Досить активно виборці голосували у Кременецькому, Бучацькому, Теребовлянському, Бережанському районах. Переважна більшість виборців області відвідувала дільниці у першій частині дня, традиційно – після закінчення Богослужінь у церквах.

Нагадаємо, за даними ЦВК, усього на Тернопільщині проголосували 68,28% тих, хто має право обирати. Лідерами за явкою виборців стали округи №165 із центром у Зборові та №166 із центром у Теребовлі. Там віддали свої голоси понад 70% виборців.

- Суттєвих порушень, які б вплинули на волевиявлення та результати, в області не зафіксували, - додає Леонід Бицюра. - Кількість повідомлень про правопорушення протягом передвиборчого періоду була у сім разів меншою, ніж у 2012 році.

Додамо, що оцінювали підготовку до виборів і процес голосування на Тернопільщині сім делегацій міжнародних представників із Канади, Німеччини, Сербії, Албанії, Боснії, Данії, Чехії. На округах працювали міжнародні спостерігачі від ОБСЄ та ENEMO. Головне порушення, яке всі зафіксували, - засилля реклами у день виборів.

Читайте також. Тернополян у новому парламенті буде негусто?

- Негативною тенденцією стала зовнішня реклама, яку не демонтували у "день тиші" перед виборами, - продовжив Леонід Бицюра. – Це вважається своєрідною маніпуляцією та свідчить про низький рівень політичної культури. Проте загалом виявлені порушення несли несуттєвий характер.

Найбільший «плюс», на його думку, - ліквідація впливу адміністративного ресурсу на волевиявлення громадян. Хоча представники політичних сил із цією тезою погодилися не цілком.

- У міжнародних спостерігачів не виникло сумніву щодо легітимності проведення парламентських виборів, - наголосив чиновник. – Хочу також відзначити, що на високому рівні під час виборів в області спрацювали усі ланки державних органів, органів місцевого самоврядування, представників управління ДСНС, правоохоронців, медиків, представників громадських формувань.

Читайте також. На Тернопіллі міліція продовжує нести службу з охорони дільниць

Для стабільного транспортного сполучення, додав Леонід Бицюра, задіяли 60 автомобілів. Зафіксували лише два аварійних відключення на дільницях Підгаєцького та Зборівського районів. Проте на роботу ДВК це не вплинуло.

- Вибори провели на високому рівні, громадяни продемонстрували відповідальне ставлення до виборчого процесу. Тож очікуємо оголошення остаточних результатів і формування коаліції, - підсумував пан Бицюра. - Завдання коаліції – нелегке, адже потрібно провести ряд необхідних і водночас болісних реформ.

Довідково. На виборчих дільницях області працювали 1200 правоохоронців, понад 1000 представників громадських формувань, 453 представників управління ДСНС.

Софія Левицька