На Тернопіллі “тіньова” зайнятість вдарить по кишені роботодавців

P2180003-nУ Будинку праці в Тернополі із соціальними партнерами обговорили питання «Легальна зайнятість – запорука гідного рівня життя та належного соціального захисту».

Заступник начальника територіальної державної інспекції з питань праці у Тернопільській області-начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Ігор Хаварівський наголосив, що недавніми змінами у законодавстві значно посилена відповідальність за порушення законодавства про працю.

Читайте також. Присяжний: нові тарифи – це примітивна і жорстока політика економії влади за рахунок українців

– Відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників соціального захисту, можливості отримання гарантованої виплати заробітної плати, права на відпустки, – каже перший заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська. – Нелегальним працівникам не оплачують листки непрацездатності, вони втрачають трудовий стаж. А відсутність страхового стажу для отримання пенсії призводить до нарахування в кінцевому результаті мінімальної пенсії за віком.

Тож потрібно застерегти й роботодавців від протиправних дій. Адже, за її словами, використання нелегальної робочої сили є порушенням законодавства про працю і передбачає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Читайте також. Тернопілля: за тиждень виявили 63 «нелегали» — ці люди отримували зарплати «у конвертах»

Зокрема, для роботодавців передбачені штрафи – від однієї мінімальної зарплати до тридцяти зарплатних мінімумів за одне порушення. Так, за фактичний допуск працівника до роботи без трудового договору (контракту), оформлення людини на неповний робочий день у разі фактичної роботи протягом повного дня, за виплату зарплати без нарахувань та сплати єдиного соціального внеску штраф складатиме 36540 грн за кожного нелегала.

Софія Левицька