На Тернопіллі стартував конкурс ім. Петра Яцика

P1120057-nУрочисте відкриття XV Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика відбулося 10 листопада у Тернопільській Українській гімназії ім. І.Франка.

Про це повідомив сайт ОДА.

Читайте також. Як ювілей відзначає найстаріша школа Тернополя (Відео)

– Упродовж всієї історії українці постійно зазнавали утисків через рідну мову, але незважаючи на гніт і залякування, ми вистояли та зберегли свою мову, свою націю, – наголосив директор департаменту освіти і науки Тернопільської обладміністрації Любомир Крупа. – Великою мірою це вдалося завдяки таким людям, як Петро Яцик. Під тиском більшовицького режиму він був змушений покинути свій рідний край, а й на чужині Петро Дмитрович, реалізувавши себе, не втратив свого коріння та сприяв розвитку української мови й культури.

Так, І етап конкурсу у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах відбудеться 10 листопада, ІІ – районний (міський) - 16 листопада, ІІІ етап (для студентів вищих навчальних закладів -ІІ) – обласний - проведуть 7 грудня, а переможців визначать у січні 2015 року.

Довідково. Конкурс ім. Петра Яцика започаткований у 2000 р. Міністерством освіти України з ініціативи Ліги українських меценатів та Освітньої фундації ім. Петра Яцика. Конкурс проводиться у 4 етапи серед учнів 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів і учнів ПТНЗ, у три етапи – серед студентів вищих навчальних закладів.

Софія Левицька