На Тернопіллі стартує найвідоміший карнавал – “Горошівська Маланка” (Відео)

goroshova-3На фестивально-театралізоване дійство «Горошівська Маланка» у Горошовій Борщівського району, що на Тернопільщині, сьогодні, 13 січня, запрошують усіх. Дійство триватиме майже добу!

Читайте також. “Галицьку дефіляду” у Тернополі зіпсували погода і політика (Відео, Фото)

Надаємо, головний персонаж свята у ніч з 13 на 14 січня – Маланка. Зазвичай маланкування починається з появою першої зорі. Маланка – переодягнений у старовинний жіночий костюм хлопець – не оминає жодної хати. Цей фест уже став традиційним карнавальним дійством. Він відбувається в українських традиціях із елементами сучасного гумору та сатири і є одним з найбільш відомих зимових фестивальних дійств в Україні. Як каже сільський голова Володимир Левко, цього року на горошівський празник чекають багато гостей, навіть з-за кордону.

- Відколи світ стоїть, відтоді і "Маланка" в нашому селі, - додає він. – Традиція давня, бо у нас предки колись вважали, що перед новим роком у Космосі настає хаос. Тому жінки переодягаються на "Василів", а парубки - на "Маланок".

Кожна вулиця, як він каже, вже підготувала свою композицію для параду під час карнавалу. Не обійдеться там, звісно, і без політичних персонажів. Але всіх секретів голова розкривати не хотів…

Довідково. 13 січня у християн - день преподобної Меланії, або ж Маланки. На Тернопільщині особливо гучно свято Меланки відзначають у селі Горошова Борщівського району. Практично всі селяни переодягаються у заздалегідь приготовані костюми та маски. Театралізовані дійства тривають впродовж ночі і до обіду наступного дня. Адже 14 січня Горошова знову збирається на центральному майдані, аби визначити та нагородити переможців карнавалу і щоб спалити дідуха на знак очищення і початку Нового року.