На Тернопіллі стало більше навмисних вбивств, крадіжок авто і шахрайств (Фото)

IMG_3011-n– Співпраця з населенням, кадрова політика зазнали тотальних змін, але попереду ще багато якісних реформ, – визнає керівник тернопільської міліції Василь Облещук.

Про стан криміногенної обстановки, аналіз оперативно-службової діяльності у І-му півріччі йшлося під час розширеного засідання колегії, що відбулося в обласному управлінні внутрішніх справ 18 липня.

Читайте також. Співробітники ДАІ разом із журналістами оцінювали роботу перевізників

Про це повідомили сьогодні у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області. Зібрання, як кажуть, проходило під головуванням начальника УМВС в області, полковника міліції Василя Облещука. Участь у колегії взяли перший заступник голови обладміністрації Іван Крисак, представники місцевих ЗМІ, керівники управління, галузевих служб, підрозділів УМВС та міськрайорганів міліції.

На початку колегії присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в ході антитерористичної операції на сході України. Відтак начальник обласного управління внутрішніх справ, полковник міліції Василь Облещук прозвітував про роботу тернопільської міліції за перше півріччя.

Читайте також. На Тернопіллі підбирають керівників для двох райвідділів внутрішніх справ

Отже, за шість місяців до органів і підрозділів внутрішніх справ області надійшло понад 28 тисяч повідомлень громадян, за якими до єдиного реєстру досудових розслідувань внесли 3327 кримінальних правопорушень. Слідчі підрозділи області завершили розслідування 3864 кримінальних проваджень, з яких 1168 уже направили до суду.

– Рівень злочинності на Тернопільщині є одним із найнижчих в Україні, – відзначив начальник обласного управління міліції. – В області спостерігається позитивна динаміка щодо зменшення кількості тяжких та особливо тяжких злочинів: тяжких тілесних ушкоджень, грабунків, ДТП з тяжкими наслідками.

Водночас Василь Облещук додав, що зросла кількість навмисних вбивств, крадіжок, незаконних заволодінь автотранспортом. Ще однією проблемою залишається такий вид злочинів як шахрайство. Збільшується кількість людей, які через свою надмірну довірливість і безпечність продовжують потрапляти у тенета лиходіїв. Цьогоріч зареєстровано на 145 фактів шахрайств більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Після завершення колегії начальник обласного управління міліції провів для представників ЗМІ брифінг. Журналісти мали змогу поспілкуватися не лише з Василем Облещуком, а й головою Громадської ради при УМВС Юрієм Моргуном, першим заступником голови обладміністрації Іваном Крисаком. Серед тем, які цікавили журналістів: зміни, які останнім часом відбулися у роботі міліції краю, кадрові призначення у міськрайвідділах області, несення служби тернопільськими міліціонерами на сході України, їхнє матеріально-технічне забезпечення.

– Якщо боротьба зі злочинністю та якісне розслідування злочинів залишилися незмінними пріоритетами роботи в діяльності тернопільської міліції, то наша співпраця з населенням, кадрова політика зазнали тотальних змін, – зазначив Василь Облещук. – Насамперед, ми стали більш відкритими, прозорими. Намагаємося вдосконалювати свою роботу і працювати для людей.

Довідково. У сфері економіки за І-ше півріччя зареєстрували 449 злочинів, облікували 51 факт вимагання та отримання неправомірної вигоди, відкрили 8 кримінальних проваджень за фактами заняття гральним бізнесом, виявили 91 злочин, пов’язаний з незаконним поводженням зі зброєю і боєприпасами, розшукали 90 злочинців і 11 безвісти зниклих осіб.