На Тернопіллі швидку допомогу вчать працювати по-європейськи

гудима– Ми прагнемо в Україні запровадити європейський досвід, тож більшість бригад швидкої допомоги сформувати із фельдшерів, – каже професор Тернопільського медуніверситету Арсен Гудима.

Читайте також. Переможці конкурсу бригад екстреної медичної допомоги – із Заліщиків (Фото)

Він додав, що Європі у швидкій допомозі працюють парамедики, а медики виїжджають тільки тоді, коли є конкретна потреба в них. Ось таку практику й намагаються запровадити на Тернопіллі. Більше того, вже апробовують. Про це розповіли у прес-службі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Нагадаємо, нещодавно у Тернополі відбувся четвертий обласний чемпіонат бригад швидкої медичної допомоги. Цьогоріч команди змагалися на новеньких автомобілях «PEUGEOT Boxer», які нещодавно надійшли в нашу область. Вони обладнані всім необхідним відповідно до існуючої нормативної бази і відповідають європейським вимогам.

Читайте також. Змагання медиків швидкої: лікарі рятували людей від отруєння та інфаркту… у парку (Відео)

Організували цей конкурс Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і дві кафедри Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського –  екстреної та невідкладної медичної допомоги на чолі з професором Миколою Шведом і медицини катастроф та військової підготовки на чолі з професором Арсеном Гудимою.

- Загалом було 4 конкурсних завдання. Учасники проходили їх на території парку імені Т.Шевченка, один етап з дозволу власника відбувався в ресторані «Сапсан». Завдяки цьому можна було змоделювати ситуацію, яка могла трапитися в закладі такого типу. Інші конкурсні місця організували на набережній Тернопільського ставу, Острівці закоханих, центральній алеї парку, - розповів Арсен Гудима.

Читайте також. “Народження хворої дитини завжди пов’язане із витратами для сім’ї”, – лікар-педіатр (Фото)

Спершу на станції швидкої допомоги, що розташованій на вулиці Рєпіна, відбулося урочисте відкриття, в якому взяв участь виконуючий обов’язки директора департаменту охорони здоров’я Віктор Овчарук, професор Микола Швед, головний лікар і директор Центру екстреної медичної допомоги  і медицини катастроф Михайло Джус. Після цього учасники в супроводі міліції прибули на місце змагання.

Під час змагань розгорнули по два конкурсних місця, тому кожне завдання оцінювали дві бригади суддів, додає пан Гудима. На першому місці імітували ситуацію, коли людині, яка прогулювалася в парку, стало зле. А на центральній алеї потрібно було врятувати потерпілих внаслідок ДТП.

- У «Сапсані» щоразу моделювали іншу ситуацію для кожної бригади. Як правило, судді оцінювали роботу фельдшерів, які без лікаря повинні надати належну допомогу, - додав Арсен Гудима. - Зазначу, що Підгаєцька бригада, де не було лікаря, успішно впоралася із завданням і стала переможцем саме в цьому конкурсі.

Читайте також. Представники екстрених служб Тернопілля вчилися на… дискотеці (Фото)

На літній естраді в парку ім. Т.Шевченка відбулося відкриття протоколів змагань і формування бази даних щодо набраних учасниками балів. Завдяки цьому команди могли пересвідчитися в об’єктивності оцінювання. Згодом суддівська колегія провела закрите засідання, під час якого зробила підрахунок балів і визначила переможців у кожному конкурсі і в загальному заліку. Кожна бригада швидкої допомоги отримала диплом або грамоту.

Зазначимо, що у повному складі були задіяні кафедра екстреної та невідкладної медичної допомоги та кафедра медицини катастроф та військової підготовки, а також гуртківці цих двох кафедр.

- У конкурсі взяли участь понад 20 студентів, які бездоганно виконали свої ролі. Завдяки їм ситуації максимально були наближені до реальності, - підсумував Арсен Гудима.

Довідково. Перших три чемпіонати були організовані в 2009-2011 роках. Згодом у зв’язку із певними процесами в нашій країні виникла кількарічна перерва. Абсолютним чемпіоном цих змагань стали представники Заліщиків. Друге і третє місце отримали команди з Тернополя.