На Тернопіллі розвиватимуть сільськогосподарські кооперативи

кооперативРозвиток сільськогосподарських кооперативів – пріоритет для влади Тернопільської області.

Зокрема, у 2015 році на території краю планують організувати роботу 10 кооперативів. Про це нещодавно повідомив заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра.

Читайте також. За гроші ЄС на Тернопіллі створять сільськогосподарські кооперативи (Фото)

– Донедавна вважалося, що агрохолдинги, великі сільськогосподарські підприємства –  найоптимальніший та економічно вигідний для Тернопільщини варіант, – зазначив він. – Однак ми проаналізували цю позицію і можемо констатувати, що такі агропідприємства не розв’язують економічних проблем області, насамперед – зайнятість населення. Зазвичай там автоматизовані всі процеси, тому рівень зайнятості населення невисокий.

За словами заступника, є й інша сторона медалі – збитки, яких завдає діяльність агрохолдингів. У першу чергу - розбиті вантажівками дороги. Це неодноразово викликало обурення і протести жителів краю.

Читайте також. Претендентів на стажування у Німеччині у Тернопільській ОДА оберуть у січні

- Враховуючи ці та інші фактори, ми обрали курс на розвиток малого сільськогосподарського бізнесу, зокрема кооперативів, - додав Леонід Бицюра. – Кооперація – це традиційний спосіб організації бізнесу для Галичини, який тут доволі успішно розвивався до 1939 року. Ми маємо партнерів у США. Сподіваємося, їхній досвід і підтримка допоможуть нам активізувати кооперативний рух на Тернопіллі.

Софія Левицька