На Тернопіллі розробили проект “Нова школа”. Аналогів в Україні він не має

Під час презентації проекту "Нова школа", Фото з сайту Тернопільської облради
Під час презентації проекту “Нова школа”, Фото з сайту Тернопільської облради

Репрезентував інновацію автор та розробник проекту – заступник директора Тернопільського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Володимир Пастернак. Розроблено ж проект освітнього комплексу «Нова школа», аналогів якому немає в Україні, облрадою спільно з інститутом післядипломної педосвіти.

Такі елементи проекту, як електронний журнал чи інформаційний ресурс, уже апробовані у Вінниці і є у кількох школах Тернополя. Та презентований проект, зазначив під час презентації автор Володимир Пастернак, – значно масштабніший і має вже три складові.

Перша – інформаційний блок, що є своєрідним обличчям навчального закладу і містить найважливіше про школу, учнівсько-педагогічний колектив, офіційне тощо.

Другий – навчальний. Він обійматиме курси з усіх, принаймні охоплених ЗНО, предметів, тести, статистику. Важливо, що вони  складатимуться із відеоуроків, розроблених кращими педагогами області.

«Саме це дасть можливість протиставити засиллю пропагандистського освітнього відеo-продукту з Росії. Адже сусідня імперія на створення таких уроків виділяє колосальні кошти. Їх якість надзвичайно висока, проте всі вони мають проросійське забарвлення», – відзначив під час презентації комплексу керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Ігор Дулеба, повідомляє прес-служба облради.

Також до програмних модулів входять і on-line спілкування користувачів, оголошення, питання-відповіді, конкурс, рейтинги і, природно, електронний журнал. Саме він є основою побудови рейтингу навчальних досягнень учнів, діяльності вчителів, школи. Окрім інформування про отримані оцінки, відвідування, вивчені теми, цей виконує і функції навчання, тестування тощо. Також програма автоматично щотижня формує звіт про стан успішності, відвідування занять, зауваження учневі. З цих даних створюється електронний лист і надсилається на адресу електронної скриньки батьків.

І третя складова «Нової школи» – соцмережа. Кожен учень, вчитель, батьки зможуть зареєструватись та отримати свій «кабінет». Це розширить можливості спілкування, надасть змогу оприлюднювати свої творчі доробки, отримати на них рецензії та відгуки. Тут є система оповіщення, послуга внутрішнього розсилання.

Як зауважив розробник інноваційного освітнього об’єднання «Нова школа» Володимир Пастернак, проект місить ще багато позитивних, сучасних можливостей,  та «для його впровадження необхідні воля та натхнення управлінців, педагогів і, звичайно, учнів. Вірю, що саме Тернопільщина започаткує інноваційне об’єднання. А це, в свою чергу, стане одним із кроків до формування українського віртуального простору».

З 1 вересня цього року проект «Нова школа» почнуть тестувати у кількох школах Тернопільщини.