На Тернопіллі проведуть флеш-моб із хорового виконання Гімну України (Відео)

вербицькийНа Тернопільщині урочисто відзначать 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького.

Окрім того, цього року виповнюється 150 років першому публічному виконанню національного Гімну, нагадують на сайті ОДА.

Читайте також. Суддя Івано-Франківського окружного адмінсуду влаштує виставку картин у Бережанах (Фото)

Розпорядження про урочистості підписав виконувач обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Іван Крисак. Він також дав доручення організувати та провести у закладах культури і освіти області культурно-мистецькі та інформаційно-просвітні заходи. Ініціювати розгляд питання щодо присвоєння ім’я Михайла Вербицького Тернопільській музичній школі №2. Провести для навчальних закладів області планують і флеш-моб із хорового виконання Гімну України.

Жителі області зможуть відвідати святковий концерт, присвячений Дню Незалежності України, 200-річчю від дня народження Михайла Вербицького та 150-й річниці першого публічного виконання національного Гімну.

Читайте також. «Добровольці Божої Чоти» залишилися у Тернополі на весь тиждень

До речі, дата створення пісні «Ще не вмерла України…» залишається наразі дискусійною. Тривалий час вважалося, що вона була створена у 1862–1863 рр. — але без відповідних наукових арґументів.

Текст Павла Чубинського у Галичині вперше був опублікований у грудневому числі часопису «Мета», який фактично вийшов близько 15 січня 1864 року. Ймовірно, це надихнуло о. Михайла (або йому було замовлено перемишльською «Громадою») написати патріотичну пісню. Хоча, не виключено, що Вербицький скористався наддніпрянською публікацією тексту. Після опублікування в часописі «Мета» пісня «Ще не вмерла України…» набула великої популярності серед свідомої молоді Галичини. Зовсім по-іншому, з особливим патріотизмом почали виконувати Гімн після Революції Гідності, подій на сході…

Довідково. Вербицький Михайло Михайлович (4 березня 1815 р., с. Явірник Руський-7 грудня 1870 р., с. Млини) — український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор Гімну України «Ще не вмерла України…».

Народився на Надсянні у родині греко-католицького священика. Коли Михайлові виповнилося 10 років, помер батько. Ним і його молодшим братом Володиславом заопікувався їхній далекий родич — перемишльський владика Іван Снігурський — один із найяскравіших діячів УГКЦ.

Софія Левицька