На Тернопіллі про шахрайські схеми попереджають не лише міліціонери, а й священики

телефонШахрайська схема на кшталт “Ваш син у міліції, потрібні гроші” останнім часом спрацьовує на Тернопільщині все рідше.

Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Читайте також. Тернополянин за шахрайство сплатить штраф майже 1000 грн, хоча мав відсидіти

– Нині телефонне шахрайство – найбільш розповсюджений вид злочинів в області, – кажуть у міліції. – Аби перешкодити аферистам наживатися на довірливості мешканців Тернопільщини, ми й розгорнули активну профілактичну роботу. І ось маємо позитивний результат. Міліцейська статистка свідчить, що жертв телефонних шахраїв меншає.

Правоохоронці застерігають людей з екранів телебачення, радіо, шпальт газет, через Інтернет. Розробили спеціальну пам’ятку-застереження. Практичні поради розмістили на листівці формату А-4. У ній зібрали основні рекомендації, як протидіяти телефонним шахраям. Листівку із застереженнями міліціонери поширюють серед жителів міст і сіл, розносять по домівках. До профілактичної роботи долучилися і священики. Вони під час богослужінь розповідають і пояснюють людям, як не потрапити у тенета телефонних аферистів.

Читайте також. Кілька тисяч гривень з картки жителя Чорткова зняли шахраї аж у Маріуполі

Така профілактична робота не минає безслідно. Хоча дзвінків від телефонних шахраїв не меншає, та все частіше наші краяни проявляють пильність і залишають пройдисвітів ні з чим.

Минулого тижня до органів внутрішніх справ області надійшло кілька звернень від громадян про телефонні дзвінки псевдоміліціонерів. Однак майже ніхто не перерахував гроші шахраям. Зателефонувавши до своїх рідних або ж на лінію «102», люди спочатку перевірили інформацію, яку їм повідомили незнайомці.

Читайте також. «За ніч шахрай здійснює 200-300 дзвінків, поки не знайде жертву», — головний міліціонер Тернопілля (Відео)

Утім, профілактична робота триватиме і надалі. Правоохоронці ж вкотре нагадують основні правила, які допоможуть вберегтися від шахраїв:
- перш за все, постарайтеся не розгубитися і зберегти спокій. Не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати поставлені невідомою особою умови;
- спробуйте зв’язатися з тим, хто начебто потребує негайної допомоги, або людьми, які можуть у цей момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося;
- попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати ім’я вашого рідного, місто в якому він живе, описати його зовнішність і відповісти на запитання особистого характеру;

Довідково. Про усі дзвінки шахраїв одразу повідомляйте працівників міліції за номерами у Тернополі (0352) 27-12-30, 27-12-58 або 102. Ваше вчасне звернення допоможе розкрити злочин «за гарячими слідами».

Софія Левицька