На Тернопіллі податкову звітність через Інтернет подають понад 99% платників ПДВ (Відео)

P3110008-nДедалі більше тернопільських підприємців використовують електронну податкову звітність. Адже комп’ютеризована система має чимало переваг перед паперовою.

Насамперед йдеться про зменшення документообігу, спрощення процедури подання звітності та конфіденційність інформації. Звітність, надіслана до Міндоходів електронною поштою, не потребує дублювання на паперових носіях та їх зберігання. Про це докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Бюджет Тернопілля – економія на заходах, поїздках, семінарах і комп’ютерах (Відео)

Однією з головних умов створення легітимного документообігу між підприємцями та органами Міндоходів є застосування електронного цифрового підпису, підтвердженого посиленим сертифікатом. Одержати такий сертифікат  можна в акредитованому центрі сертифікації ключів електронного цифрового підпису.

- На Тернопільщині діють два таких місця реєстрації : перший - у Тернополі на вулиці Білецькій,  1, у приміщенны ЦОП,  1-й поверх, ліве крило, каб. 122. Друге таке місце - у Чорткові, вул. Шевченка, 23, 1-й поверх, каб. 10.

Після того, як підприємство отримало електронний цифровий підпис, пояснюють у податковій, необхідно отримати програмне цифрове забезпечення, за допомогою якого можна направляти електронну звітність. Для зручності платників на сайті податкової розміщена безкоштовна програма, що дозволяє і друкувати, і шифрувати, і направляти все до Міндоходів та зборів, - пояснює заступник начальника управління ІТ та обліку платників ГУ Міндоходів у Тернопільській області Наталя Солтис.

Читайте також. Тернопіль: хто і скільки платить при продажі будинку, квартири, ділянки (Відео)

Далі необхідно укласти договір з податковою за місцем реєстрації. Для зручності працює сервіс для дистанційного укладення договорів. Кількість платників, які надсилають податкову звітність і реєстри податкових накладних в електронному вигляді, з кожним місяцем зростає.

Довідково. У Тернопільській області податкову звітність через Інтернет подають понад 99% платників ПДВ, 96% платників податку на прибуток і більше 73% платників єдиного податку.