На Тернопіллі планують збудувати каналізаційні очисні споруди у 21 населеному пункті (Фото)

оснПонад 2 мільйони кубічних метрів неочищених стоків  потрапляють  у водойми Тернопільської області кожного року. Усе – через неефективну роботу каналізаційних очисних споруд.

Більше того, у деяких районах краю таких установок взагалі немає, у деяких – вони непридатні  до експлуатації, зруйновані, продані чи не працюють, або мають застарілу проектно-кошторисну документацію.

Читайте також. Очисні споруди на Тернопільщині будуватиме фірма з Полтави? (Фото, Відео)

Відсутність необхідних споруд і механізмів призводить до забруднення навколишнього середовища, наголошують на сайті ОДА. Заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра пересвідчився в цьому після огляду очисних споруд Кременця. Відбувалося це в рамках виїзного засідання колегії управління житлово-комунального господарства Тернопільської ОДА.

– Каналізаційні очисні споруди у Кременці – в неробочому стані, – констатував заступник. – Неочищені стоки потрапляють просто у річку і забруднюють навколишнє середовище. На жаль, така ситуація –  типова для районних центрів і містечок Тернопільщини.

Читайте також. До проекту Програми, що має врятувати екологію Тернопілля, ще можна вносити пропозиції (Фото)

З метою покращення екологічної ситуації у краї розробили «Програму охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області на 2014-2020 роки». Вона вже пройшла громадське обговорення.

– У Програмі є розділ про будівництво каналізаційних очисних споруд у 21 населеному пункті області, – зазначив заступник. – Використовуватимуть новітні технології, системи очистки, розраховані на значні об`єми стоків. На різних етапах – процес підготовки проектної документації на кожен об`єкт. Щотижня ми зустрічаємося з проектантами та контролюємо процес підготовки проектів на будівництво очисних споруд.

Довідково. Тепер програму мають розглянути на сесії Тернопільської обласної ради. Втім, це постійно відкладають, навіть із порядку денного на засіданні 4 вересня вилучили.

Софія Левицька