На Тернопіллі планових відключень світла ще не планують, але утеплювати будівлі вже радять

photoНа Тернопільщині планових відключень електроенергії наразі не передбачається, запевнив представників ЗМІ заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра.

Річ у тім, що до прес-служби ОДА звернулися представники мас-медіа із запитанням щодо ситуації із енергозабезпеченням області. Вони зазначили, що в одному з друкованих видань з’явилася інформація про те, що в деякі регіони держави повернули «планові відключення електроенергії». Тож цікавило, чи не чекає таке, бува, і Тернопільщину.

Читайте також. Тернопілля: на дорозі біля Бучача відновили 800 м дорожнього покриття (Фото)

– У зв’язку з бойовими діями на сході України, суттєвим зменшенням постачання вугілля та газу, робота частини теплових електростанцій нині  заблокована, – констатував Леонід Бицюра. – Відповідно, обсяги виробництва електроенергії значно скоротилися.  Відтак профільним міністерством кожній області довели ліміт споживання електроенергії. Для Тернопільщини він становить 84,8 млн кВт/год. Області цього повинно вистачити. Про жодні планові відключення електроенергії наразі мова не йде.

Леонід Бицюра також закликав жителів краю з розумінням поставитися до ситуації, що нині виникла в державі, ощадливо використовувати електроенергію та вже зараз почати дбати про утеплення власних осель і будівель установ, у яких працюють. Зокрема, рекомендував замінити вікна, двері, утеплити дахи, підвальні й технічні приміщення тощо.

Читайте також. 738 котелень уже готові до опалювального сезону на Тернопіллі

Наголосив Леонід Бицюра і на технічній проблемі, що може виникнути взимку у зв’язку зі зменшенням постачання газу, а відтак – неконтрольованим використанням мешканцями краю бойлерів та електричних нагрівальних приладів.

– Перевантаження ліній електропередач, які вже доволі зношені, може спричинити автоматичне аварійне вимкнення електроенергії, – резюмував він.