На Тернопіллі під час земельних торгів орендна плата за ділянку збільшилася в понад 25 разів

1На Тернопільщині є такі райони, де оренда земельної ділянки коштує дорого. Наприклада, максимально під час аукціону зросла вартість оренди земельної ділянки площею 6,5675 га на території Устя-Зеленської сільської ради Монастириського району.

Під час торгів ставка річної орендної плати збільшилася від 2,05 тис. грн до 52,91 тис. грн. Інвестор щорічно сплачуватиме до місцевого бюджету 206,83% від нормативної грошової оцінки.

Читайте також: Понад 200 тис. грн нарахували за завдану шкоду: на Тернопільщині перевірили, як використовують земельні ділянки

Загалом з початку року на Тернопільщині продали права оренди 58 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

Читайте також: На Тернопільщині за оренду земельних паїв вторгували понад 540 тисяч гривень

За чотири місяці цього року проведено 31 електронний земельний аукціон, які організовані Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області. На торгах інвестори придбали права оренди на 58 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Ділянки загальною площею 603,8409 га знаходяться на території Бучацького, Гусятинського, Заліщицького, Зборівського, Лановецького, Монастириського, Підгаєцького, Чортківського та Шумського районів Тернопільської області.

Найбільше ділянок передано в оренду через проведення електронних земельних аукціонів на території Бучацького району області.
На Тернопільщині за підсумками аукціонів розмір річної орендної плати за всі земельні ділянки збільшився з 653,33 тис. грн до 1,9 млн грн. Кошти отримуватимуть бюджети місцевих громад Тернопільської області впродовж семи років.

Галина Стецько.