На Тернопіллі перепрофілюють заводи спиртові на біоетанолові

БиоэтанолНа Тернопільщині – одна з найбільших кількостей спиртових заводів у країні. Нині вони в управлінні ДП «Укрспирт».

За словами голови Тернопільської облдержадміністрації Валентина Хоптяна, державною Програмою активізації економіки на 2013–2014 роки, затвердженою постановою Кабміну, на  території області передбачено проведення перепрофілювання на випуск біоетанолу 2 спиртових заводів державного підприємства «Укрспирт» – ДП «Зарубинський спиртовий завод», ДП «Ковалівський  спиртовий завод» і нарощування потужності з виробництва біоетанолу на Хоростківському місці провадження діяльності ДП «Укрспирт». Біоетанол отримують у процесі переробки рослинної сировини для використання як біопаливо або паливну добавку до бензину.

Згідно з планом, перепрофілювання і введення в експлуатацію потужностей з виробництва біоетанолу на цих спиртових заводах передбачено у 2014 році й знаходиться в компетенції ДП «Укрспирт», в управлінні якого підприємства спиртової  галузі області. Крім цього, як повідомив Валентин Хоптян, зараз йдуть переговори щодо створення в області заводу з виробництва біоетанолу.