На Тернопіллі обурені згортанням демократичних свобод в Україні (Відео)

PC290090-n– Тернопільська  обласна рада як виразник волі громади області солідарна з представниками громадянського суспільства та незалежних ЗМІ у відстоюванні демократичних прав і свобод та неприпустимості зазіхання на них, – каже Василь Хомінець.

Коментар голови Тернопільської обласної ради свободівця Василя Хомінця щодо подій «чорного четверга» подає сайт облради.

Читайте також. Голову Тернопільської обласної ради закликають не ігнорувати громадянське суспільство й довести свою демократичність не тільки на словах

Цитуємо заяву повністю: «Учора, 16 січня, більшість у Верховній Раді ухвалила низку реакційних законів. Зроблено це без обговорення й без участі депутатів від опозиції. Голосами членів фракцій Партії регіонів та КПУ прийняті документи, які ставлять під сумнів основні демократичні права і свободи українців – свободу слова та право на мирне зібрання.

Серед ухвалених – закон “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян”. Цей закон ухвалили за основу і відразу в цілому голосами 239 депутатів, за даними сайту Верховної Ради, вже через 39 (!) секунд після внесення до порядку денного.

Читайте також. Низка “земельних” питань – у порядку денному сесії міськради Тернополя

Попри те закон викликав особливо різку критику серед політиків і правозахисників в Україні і за кордоном як такий, що має на меті обмежити права людини, зокрема, право на свободу висловлення поглядів і на свободу зібрань. Адже він зокрема, передбачає:

– запровадження адміністративного покарання за неузгоджений із правоохоронцями рух у колонах у складі понад п’яти транспортних засобів,

– запровадження адміністративного покарання за участь у масових акціях у масках чи шоломах, із відкритим вогнем чи піротехнічними засобами, а також без дозволу міліції в одязі, що “повторює або схожий” на однострої війська й правоохоронців, і за несанкціоноване встановлення сцен і звукопідсилювальної апаратури на масових акціях,

– впровадження можливості блокувати доступ до сайтів в Інтернеті без рішень судів,

– внесення до Кримінального кодексу статті про “екстремістську діяльність”, яка визначається вельми широко,

– запровадження кримінальної відповідальності за “незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації” про правоохоронців, суддів і членів їхніх родин,

– полегшення процедури притягнення до відповідальності за “неповагу до суду”,

– полегшення можливості для судів забороняти масові акції,
– повернення кримінального переслідування за “наклеп”,

– визнання за громадськими об’єднаннями, що отримують іноземне фінансування та втручаються в політику, функцій “іноземного агента”.
– збільшення покарань за численні інші порушення.

Читайте також. Тернопіль: облрада передумала виселяти Хоптяна і К з “білого дому” (Відео)

Вважаю, що наступ реакції та згортання демократичних свобод неприпустимий у нашій державі. Для українців є важливими демократичні цінності та засади. Перша демократична конституція у світі написана саме українцем – Пилипом Орликом. За свободу і демократію боролись наші предки. Водночас закон авторства Колесніченка-Олійника фактично перекреслив основні завоювання громадянського суспільства за останні 20 років.

Тому Тернопільська  обласна рада як виразник волі громади області солідарна з представниками громадянського суспільства та незалежних ЗМІ у відстоюванні демократичних прав і свобод та неприпустимості зазіхання на них.

Ми рішуче засуджуємо ухвалення Верховною Радою України законодавства, яке передбачає кримінальну відповідальність за наклеп, у стилі авторитарних режимів вводить обмеження для громадських об’єднань і покарання для громадян за участь у акціях протесту. Як представник територіальної громади Тернопільської області закликаю президента Віктора Януковича відхилити ухвалені Верховної Радою закони, які нівелюють зобов’язання країни з дотримання прав людини».