На Тернопіллі незабаром працюватимуть почесні консули шести країн, а також – інвестиційний омбудсмен (Відео)

P9080029-nБез інвестиційного паспорта Тернопільській області нині не обійтися. Є потреба і в людині, яка контролюватиме цю роботу – так званому інвестиційному омбудсмені.

Претендента на посаду ще шукають. Натомість нові методи співпраці з інвесторами вже почали реалізовувати.

Читайте також. Від російських товарів у Тернополі відмовляються і продуктові крамниці, і будівельні супермаркети (Графіка)

Невдовзі область відвідає словацька делегація у складі двох десятків бізнесменів, а на початку жовтня Тернопільщину презентують представникам посольств і консульств. Про це йшлося під час брифінгу «Зовнішньоекономічна діяльність Тернопільщини. Інвестиційні пріоритети». Керівники краю розповіли журналістам про торговельно-економічне співробітництво Тернопільщини з країнами-членами ЄС, інвестиційну привабливість краю, діяльність місцевих громад у сфері залучення інвестицій.

Власне, почесні консульства – це фактично посередники між місцевими та іноземними компаніями.

– Адже, як показує практика, якщо на території області немає жодного почесного консульства, то немає довіри інвестора до цієї території, – пояснив начальник управління інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку обладміністрації Руслан Кулик.

Що таке почесне консульство? Така структура, за його словами, не потребує жодних фінансових навантажень ні від країни, що приймає, ні від країни, яку представлятиме таке консульство.

Читайте також. “Інвестор хоче знати: скільки треба вкласти і за який час він отримає прибуток”, – Руслан Кулик (Відео)

– Усі витрати лягають на плечі потенційного керівника – почесного консула. Це зазвичай успішний бізнесмен, якому довіряють в області, який має відповідні фінансові можливості, – додає чиновник. – Його кандидатура не повинна мати заперечень у Міністерстві закордонних справ і в дипломатичній місії країни, яку він представлятиме. Основна мета такого консула – здійснення прямих контактів із закордонними партнерами у сфері культури та бізнесу.

Обладміністрація вже розпочала активну співпрацю з дипломатичними місіями. Насамперед почесні консульства слід відкривати із тих країн, де значною є українська діаспора, вважає пан Кулик.

– Зараз ми ведемо переговори з трьома країнами Євросоюзу, – каже голова обладміністрації Олег Сиротюк. –  А також у нас відбулася зустріч з представниками діаспори, які мають громадські організації в Європі і світі та комунікують із трьома країнами у питаннях відкриття почесних консульств на Західній Україні. Тож якщо об’єднувати зусилля, то йде мова про шість країн. Озвучити цей перелік ми зможемо пізніше.

Окрім того, на Тернопіллі хочуть реалізувати інший проект – обрати інвестиційного омбудсмена, тобто спеціального уповноваженого, завданням якого буде сприяння підприємствам, місцевим і закордонним інвесторам, людям, які тут працюють і хочуть розширити виробництво, створити нові робочі місця. Саме в його обов’язки входитиме стежитиме, щоб на етапі впровадження та розширення легальний і прозорий бізнес якомога менше перетинався з  контролюючими органами, бюрократичними перешкодами.

Софія Левицька